Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź: Prywatny Sanok promuje projekty budżetu obywatelskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-09-13 15:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Prywatny Sanok promuje projekty budżetu obywatelskiego
fot. Wycieczki starym tramwajem po Łodzi – mat. promocyjkne
Jutro Towarzystwo Opieki nad Zabytkami promować będzie swoje projekty złożone w ramach tegorocznej edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego. Są one związane z turystyką tramwajową, a do zagłosowania na nie łodzian zachęcać będzie właśnie uruchomienie nadzwyczajnej linii obsługiwanej prywatnym wagonem Sanok. Przejazd będzie bezpłatny, a dodatkową atrakcją ma być opieka przewodnika.

Jak poinformował nas Tomasz Adamkiewicz, właściciel wagonu tramwajowego Sanok, jutro łodzianie będa mieli jedną ze stosunkowo nielicznych okazji do przejazdu tym ciekawym pojazdem. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami uruchamia on bowiem ogólnodostępną linię oznaczoną symbolem 120. W zeszłym roku jej kursy dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego były wykonywane regularnie w okresie letnim, tym razem wydarzenie będzie miało jednak charakter jednodniowy.

TOnZ chce uruchomić trzy regularne linie turystyczne

Linia będzie funkcjonowac w sobotę 14 września od 11:00 do 17:00. – Tramwaj będzie kursować na trasie pl. Wolności – pl. Niepodległości – zapowiada Tomasz Adamkiewicz. Jego trasa będzie więc wiodła ulicami Legionów, Zachodnią, al. Kościuszki, al. Mickiewicza (w węźle Piotrkowska – Centrum) i Piotrkowską. Przedwojenny wagon zobaczymy zatem na śródmiejskim odcinku tzw. trasy ŁTR, najważniejszego ciągu przecinającego miasto w osi północ – południe.

– Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oddział w Łodzi uruchomi linię 120, by promować budżet obywatelski i trzy projekty, na które będzie można w jego ramach głosować – opisuje nasz rozmówca. Chodzi tu o zadania związane z turystyką tramwajową: dwa zgłoszone w dzielnicy Górna (oba polegające na uruchomieniu linii obsługiwanej taborem zabytkowym) i jeden w Śródmieściu (o takim samym charakterze).

Jutro startuje głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim

Przejazd zabytkowym tramwajem będzie jutro bezpłatny. W jego wnętrzu pracować ma przewodnik, który opowie o mijanych zabytkach. Tego samego dnia, którego prowadzone będą nadzwyczajne kursy, rozpocznie się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego.

Tomasz Adamkiewicz jest właścicielem dwóch wagonów, które kursują okazjonalnie jako turystyczne – oprócz Sanoka ma on w swoich zbiorach także tramwaj typu 5N pochodzący z Bydgoszczy. Odbudowę starszego z nich prowadził on własnymi siłami. Jest on także znanym w Łodzi społecznikiem związanym głównie z ochroną zabytków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5