Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-02-03 09:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody
Róża wiatrów na skrzyżowaniu Wólczańskiej i al. 1 Majawiz. Urząd Miasta Łodzi
Pod koniec roku łodzianie będą mogli korzystać łącznie z sześciu lub siedmiu ulic-ogrodów. Ich cechą charakterystyczną będzie duża ilość zieleni i mebli miejskich, zwężone pasy ruchu oraz nawierzchnia z eleganckiej kostki. Wszystkie wybrane do przebudowy ulice znajdują się na Starym Polesiu, a część z nich przebiega w pobliżu reprezentacyjnych miejsc miasta, takich jak siedziba Akademii Muzycznej.

Władze miasta planują przebudować w tym roku ul. Pogonowskiego między al. 1 Maja a Zieloną, al. 1 Maja od Żeromskiego do Gdańskiej i Wólczańską między Próchnika a Więckowskiego. Jeśli oszczędności przetargowe w stosunku do kosztorysów dla wymienionych odcinków będą wystarczająco duże, ulicą-ogrodem stanie się także Więckowskiego między Zachodnią a Gdańską. Przewidziane w budżecie środki na przebudowę wszystkich ulic to 6 mln zł.

Róża wiatrów przy Wólczańskiej

Ulice zmienią oblicze, nabierając charakteru zbliżonego do woonerfów z bardzo dużą liczbą drzew oraz krzewów i nową nawierzchnią z kostki. Na tarczy skrzyżowania ul. Wólczańskiej z al. 1 Maja nawierzchnia z różnych kolorów kostki zostanie ułożona w kształt róży wiatrów. – Dzięki zwężeniu pasów ruchu osiągniemy natomiast efekt uspokojenia ruchu. Fragment Wólczańskiej zostanie dodatkowo okrojony z dwóch do jednego pasa – informuje rzecznik Zarządu Inwestycji Miejskich Piotr Grabowski, dodając, że ulica nie pełni na tym odcinku ważnej roli komunikacyjnej. Liczba miejsc parkingowych, przeniesionych z jezdni na wydzielony pas, ma pozostać niezmieniona.

– Robimy, co możemy, by zapewnić mieszkańcom Starego Polesia dostęp do zieleni. Wygospodarowanie miejsca na pełnowymiarowy park w tak zwartej zabudowie nie jest możliwe – mówi dyrektor ZIM Grzegorz Nita. Trwa natomiast urządzanie parków kieszonkowych – zajmuje się tym Wydział Gospodarki Komunalnej.

Zielono także na południu

W kolejnych latach zielonymi ulicami będą mogli cieszyć się także mieszkańcy południowej części Starego Polesia. Projekty dla fragmentów ul. Kopernika (Wólczańska – Gdańska), Gdańskiej (Kopernika – Zamenhofa wraz z narożnym skwerem przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej) i i 6 Sierpnia (Gdańska – al. Kościuszki) mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Rozpoczęte w roku 2016 na Starym Polesiu przebudowy ulic: Pogonowskiego, Lipowej oraz 28. Pułku Strzelców Kaniowskich zostaną zakończone w pierwszej połowie bieżącego roku. – W tym roku rozpoczniemy przetargi w najbliższym czasie, zapewne jeszcze w lutym, tak by tym razem prace nie przeciągnęły się na kolejny sezon budowlany – zapowiada dyrektor ZIM.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: W środę początek prac przy ulicach-ogrodach

Przestrzeń

Łódź: W środę początek prac przy ulicach-ogrodach

Roman Czubiński 26 września 2016

Łódź: Pogonowskiego pierwszą ulicą-ogrodem

Przestrzeń

Łódź: Pogonowskiego pierwszą ulicą-ogrodem

Roman Czubiński 25 lipca 2016

Łódź: Pierwsze w Polsce ulice-ogrody

Przestrzeń

Łódź: Pierwsze w Polsce ulice-ogrody

Roman Czubiński 23 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5