Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Jest wykonawca ulic-ogrodów. W sierpniu początek prac

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-07-28 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Jest wykonawca ulic-ogrodów. W sierpniu początek prac
fot. Urząd Miasta Łodzi
Zarządowi Inwestycji Miejskich udało się pozyskać brakujące przeszło 2 mln zł na przebudowę al. 1 Maja, ul. Wólczańskiej i kolejnego odcinka ul. Pogonowskiego na Starym Polesiu. Władze Łodzi chcą, by przebudowa przynajmniej trzech ulic w tym rejonie stała się standardem w kolejnych latach. Ulice o charakterze zbliżonym do woonerfów mają podnieść atrakcyjność okolicy.

– Podpisaliśmy umowę z wykonawcą kolejnych odcinków. Prace rozpoczną się po 7 sierpnia – mówi Edyta Westrych-Maćkowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich. Oprócz kolejnego odcinka Pogonowskiego do Zielonej (koszt wyniesie ok. 4,7 mln zł) ten sam wykonawca przebuduje też al. 1 Maja między Gdańską a Wólczańską i Wólczańską od Próchnika do Więckowskiego. Przebudowa wszystkich trzech ulic będzie kosztowała łącznie ok. 8 mln zł.

Stare Polesie ma wypięknieć

Charakterystyczna dla ulic-ogrodów jest atrakcyjność wizualna, wynikająca przede wszystkim ze zwiększenie liczby zieleni. Dużą rolę odgrywają też różne rodzaje nawierzchni z kostki, nierzadko układane w estetyczne wzory, oraz meble miejskie. Tak pomyślana przebudowa poleskich ulic jest częścią programu „Zielone Polesie”, przewidzianego do realizacji w ciągu 10 lat. Wstępny koszt przebudowy wszystkich przestrzeni publicznych, wraz z przyszłymi parkami i skwerami, to 220-230 mln zł. Wzbogacaniu zieleni powinny towarzyszyć inne działania rewitalizacyjne, mające zachęcić łodzian do osiedlania się w tej części miasta.

...a część Pogonowskiego już gotowa

Informacja o rozstrzygnięciu przetargu zbiegła się z oddaniem do użytku ostatniej z ulic-ogrodów, których przebudowę rozpoczęto w ubiegłym roku. Mowa o ul. Pogonowskiego między Legionów a Próchnika. – Obecnie jesteśmy w trakcie przeglądów technicznych – informuje Westrych-Maćkowiak. Początkowo inwestycja miała się zakończyć jeszcze w roku 2016. Jak tłumaczy ZIM, opóźnienie na ul. Pogonowskiego wynikało z braku koordynacji prac z podmiotami trzecimi. Prace były blokowane przez wykonawcę niezależnego od Zarządu.

Na krótkim fragmencie znalazło się wiele nowych nasadzeń – docelowo między ul. Legionów a Zieloną pojawi się łącznie aż 120 drzew. Przy ulicy zostały też urządzone zielone enklawy w postaci parków kieszonkowych. Dzięki zwężeniu jezdni i wprowadzeniu fizycznych ograniczeń prędkości poprawiło się bezpieczeństwo. – Przestrzeń pełni teraz funkcję zarówno ulicy, jak i deptaka, parkingu i miejsca spotkań dla mieszkańców. Wszystko tworzy spójną całość, przyjazną wszystkim użytkownikom – zapewnia przedstawicielka ZIM. Wcześniej na Starym Polesiu w ramach programu „Zielone Polesie” zostały w ten sposób zaaranżowane ul. Lipowa i 28. Pułku Strzelców Kaniowskich na odcinku między al. 1 Maja a Więckowskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Ulice-ogrody droższe, niż przewidywano

Przestrzeń

Łódź: Ulice-ogrody droższe, niż przewidywano

Roman Czubiński 25 czerwca 2017

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody

Przestrzeń

Łódź: Będą kolejne ulice-ogrody

Roman Czubiński 03 lutego 2017

Łódź: W środę początek prac przy ulicach-ogrodach

Przestrzeń

Łódź: W środę początek prac przy ulicach-ogrodach

Roman Czubiński 26 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5