Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: W czerwcu wymiana szyn na rondzie Matecznego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-05-27 13:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowe ZDMK Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: W czerwcu wymiana szyn na rondzie Matecznego
fot. ZIKIT Kraków
W czerwcu ma zostać przeprowadzona wymiana szyn tramwajowych na rondzie Matecznego. Zdecydowano się na wykorzystanie innej technologii (tzw. metody betonowo-asfaltowej), która pozwoli na skrócenie czasu prac do ośmiu dni.

Przez rondo Matecznego dziennie przejeżdża nawet 700 tramwajów. To newralgiczny węzeł komunikacyjny na południu Krakowa. ZDMK zaplanował przeprowadzenie awaryjnych prac naprawczych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii.

Zastąpienie betonu betono-asfaltem sprawi, że prace przy wypełnianiu przestrzeni międzyszynowej na rondzie zakończą się szybciej. Odcinek, na którym proces schnięcia mógłby trwać nawet 3 tygodnie, teraz zostanie oddany pasażerom i kierowcom już po 8 dniach. I choć koszt nowej technologii jest o ponad 60 procent droższy od standardowych betonowych rozwiązań, to priorytetem w wyborze metody było jak najszybsze oddanie torowiska.

Na rondzie, z uwagi na bezpieczeństwo prowadzonych prac, ruch tramwajów zostanie wstrzymany. Torowcy najpierw zajmą się wymianą szyn na części przejazdu drogowego w rondzie oraz w części ul. Wadowickiej i przejeździe drogowym w ul. Rydlówka. Zakres prac został tak ograniczony, aby zminimalizować utrudnienia. W kolejnych dniach szyny w obrębie ronda Matecznego oraz u wylotu ul. Kalwaryjskiej będą napawane, czyli oczyszczane, a później podgrzane, tak by ubytki uzupełnić materiałem z mieszanki metali. Na końcu całość zostanie wyszlifowana.

Prace na ważnym komunikacyjnie odcinku rozpoczną się w okresie świąt Bożego Ciała, czyli wtedy gdy natężenie ruchu na rondzie zmaleje od kilku do nawet kilkunastu procent. Dopiero po zakończeniu tej awaryjnej naprawy ruszą prace w torowisku w ul. Dietla. Tym samym tramwaje jadące od strony Dębnik skorzystają z tymczasowego objazdu m.in. przez rondo Matecznego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków: Modertrans skarży się na warunki przetargu na 60 tramwajów

Prawo & Finanse

Kraków: Modertrans skarży się na warunki przetargu na 60 tramwajów

Witold Urbanowicz 21 maja 2019

Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

Przestrzeń

Kraków. Rusza przebudowa torowiska w Al. Trzech Wieszczów

jd/inf. pras. 29 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5