Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kórnik kupuje trzy elektrobusy

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
07-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Kórnik kupuje trzy elektrobusy
fot. Solaris Bus & Coach
Gmina Kórnik właśnie ogłosiła postępowanie przetargowe na dostawę trzech autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Zakup jest możliwy dzięki dotacji z programu Zielony Transport Publiczny.

Podpoznański Kórnik chce nabyć 3 autobusy elektryczne oraz 3 stacjonarne ładowarki o mocy 120 kW każda. Zamówienie jest dofinansowane z programu Zielony Transport Publiczny, a gmina chce przeznaczyć na jego realizację 10,332 mln złotych.

Przedmiotem dostawy jest dostawa trzech elektrobusów o długości około 12 metrów. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, a preferowany układ drzwi to 2:2:2. Autobusy mają zabierać na pokład co najmniej 70 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Minimalna moc silnika to 160 kW, a pojazdy mają mieć wbudowane ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz wbudowany mechanizm rekuperacji.

Magazyn energii zapewnią baterie trakcyjne o pojemności minimalnej 390 kWh, a dzięki nim autobusy mają być zdolne do pokonywania 300 kilometrów na jednym ładowaniu. Baterie będą ładowane poprzez złącze plug-in, a autobusy będą też przystosowane do ładowania pantografem odwróconym.

W elektrobusach znajdzie się ogrzewanie, klimatyzacja oraz system zliczania pasażerów. Ponadto na wyposażeniu autobusów znajdzie się także system monitoringu wizyjnego, system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin realizacji zamówienia to 31 maja 2024 roku, a w postępowaniu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, że w ciągu trzech ostatnich lat zrealizowali co najmniej dwie dostawy autobusów elektrycznych opiewające na minimum dwa pojazdy każda.

O wyborze najlepszej oferty zdecydują cena - 60% oraz ocena techniczno-eksploatacyjna - 40%.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Komunikacja

Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Jakub Rösler 22 maja 2023

Zobacz również:

Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Komunikacja

Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Jakub Rösler 22 maja 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5