Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
22-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Tylko Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika
fot. Solaris Bus & Coach
Podpoznański Kórnik właśnie otworzył oferty w postępowaniu na dostawę trzech autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Samorząd otrzymał jedną ofertę, która mieści się w budżecie zamawiającego. Wydaje się więc, że rozstrzygnięcie i zakup kolejnych Solarisów będzie tylko formalnością.

Gmina Kórnik prowadzi przetarg na dostawę trzech autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Zamówienie jest dofinansowane z programu Zielony Transport Publiczny, a samorząd chce przeznaczyć na zakup kwotę 10,332 mln złotych.

Właśnie poznaliśmy jedyną ofertę, jaka wpłynęła w omawianym postępowaniu. Złożył ją Solaris, który wycenił realizację zamówienia na niecałe 9,838 mln złotych. Kwota mieści się w budżecie Kórnika, tak więc rozstrzygnięcie postępowania powinno być formalnością.

Przedmiotem dostawy jest dostawa trzech elektrobusów o długości około 12 metrów. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, a preferowany układ drzwi to 2:2:2. Autobusy mają zabierać na pokład co najmniej 70 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Minimalna moc silnika to 160 kW, a pojazdy mają mieć wbudowane ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz wbudowany mechanizm rekuperacji.

Termin realizacji określono na 31 maja 2024 roku.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kórnik kupuje trzy elektrobusy

Komunikacja

Kórnik kupuje trzy elektrobusy

Jakub Rösler 07 kwietnia 2023

Zobacz również:

Kórnik kupuje trzy elektrobusy

Komunikacja

Kórnik kupuje trzy elektrobusy

Jakub Rösler 07 kwietnia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5