Partnerzy serwisu:
Komunikacja

KM-y montują kasowniki w Elfach lotniskowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-06-28 00:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KM-y montują kasowniki w Elfach lotniskowych
Fot. Jakub Madrjas
Pasażerowie nie będą już musieli w Elfach jadących na lotnisko szukać kierownika pociągu w celu skasowania biletu ZTM-u. Koleje Mazowieckie rozpoczęły właśnie montaż kasowników, które mają zostać uruchomione w ciągu dwóch miesięcy.

Na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia (i z powrotem) w pociągach linii KML Kolei Mazowieckich honorowane są wszystkie bilety z taryfy Zarządu Transportu Miejskiego, na dalszym odcinku obowiązuje wspólny bilet. Problem w tym, że w pociągach nie ma możliwości skasowania biletu - podróżni z biletami ZTM są zobowiązani wsiąść pierwszymi drzwiami i niezwłocznie zgłosić się do kierownika pociągu, który ręcznie "skasuje" bilet z paskiem magnetycznym. Jeśli wejdą do składu innymi drzwiami, a na drodze do kierownika pociągu natrafią na kontrolę, to zapłacą karę. Zasady te nie są jasne dla turystów, przyjezdnych i osób sporadycznie korzystających z kolei, a na takich pasażerów często wręcz polują kontrolerzy biletów.  Zresztą Koleje Mazowieckie przegrały w sądzie jedną sprawę z tym związaną.

Pierwsze kasowniki zaczęły się już pojawiać w pociągach lotniskowych Kolei Mazowieckich, nie można jednak jeszcze z nich korzystać. - Spółka planuje uruchomienie systemu pobierania opłat w Elfach obsługujących linię lotniskową w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wspomniany kasownik nie jest jeszcze uruchomiony, o czym informuje podróżnych zamieszczona na nim naklejka - mówi Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

Docelowo w każdym z pięciu Elfów zostaną zamontowane po cztery kasowniki ZTM-u. Ich zakup finansowany jest przez Koleje Mazowieckie. - Łączny koszt kasowników wraz z instalacją, przypadający na jeden pojazd, to ok. 90 tys. zł - informuje Jolanta Maliszewska.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bliżej do wspólnego biletu w aglomeracji łódzkiej

Prawo & Finanse

Bliżej do wspólnego biletu w aglomeracji łódzkiej

Kasper Fiszer 11 sierpnia 2014

Tczew chce dołączyć do integracji taryfowej w Trójmieście

Prawo & Finanse

Tczew chce dołączyć do integracji taryfowej w Trójmieście

Paweł Rydzyński 31 lipca 2014

Warszawa: ZTM wyjaśnia dlaczego wspólny bilet kosztuje więcej

Komunikacja

Warszawa: ZTM wyjaśnia dlaczego wspólny bilet kosztuje więcej

Witold Urbanowicz 18 lutego 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5