Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów znowu próbuje wydłużyć tramwaj na Walczaka w ramach przebudowy DK22

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-18 10:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów znowu próbuje wydłużyć tramwaj na Walczaka w ramach przebudowy DK22
fot. WU
Ruszył kolejny przetarg w Gorzowie Wielkopolskim na przebudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22. Jego elementem jest modernizacja torowiska i jego wydłużenie do ul. Fieldorfa-Nila. Miasto liczy, że wreszcie wpłyną oferty mieszczące się w możliwościach finansowych zamawiającego.

Gorzów Wielkopolski ogłosił już kolejny z rzędu przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta. Poprzednie postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia – oferty każdorazowo znacząco przekraczały zaplanowany budżet.

Inwestycja obejmie 3,07 km odcinek ulicy. Przedsięwzięcie obejmuje budowę drugiej jezdni Walczaka, Bierzarina oraz Łukasińskiego wraz z przebudową skrzyżowań oraz frezowaniem nawierzchni asfaltowych na istniejących jezdniach.

Przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wzdłuż Walczaka od ronda Gdańskiego. Istniejąca pętla Silwana zostanie zastąpiona torami postojowymi oraz do zawracania dla taboru dwukierunkowego, które znajdę się dalej – przy Fieldorfa-Nila.

Termin składania ofert mija 28 maja. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancyjny (10%), dodatkowe osoby funkcyjne – inżynier budowy / specjalista ds. rozliczeń (10%), kierownik robót branży drogowej (15%), a także doświadczenie głównego projektanta drogowego (5%). Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2020 r.


Krańcówka przy Fieldorfa-Nila, mat. UM Gorzów

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Przestrzeń

Gorzów z umową na deptak z tramwajem na Sikorskiego

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2018

Do 2020 r. powstać ma węzeł przy dworcu w Gorzowie [wizualizacje]

Przestrzeń

Do 2020 r. powstać ma węzeł przy dworcu w Gorzowie [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5