Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Głównym dworcem Flixbusa w Warszawie ma być Warszawa Zachodnia

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
21-06-2018
Ostatnia modyfikacja:
23-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Głównym dworcem Flixbusa w Warszawie ma być Warszawa Zachodnia
fot. Michał Szymajda
– Chcielibyśmy by głównym dworcem autobusów pod marką Flixbus stała się Warszawa Zachodnia. Ten dworzec autobusowy jest w Warszawie największy, znajduje się blisko centrum i jest dobrze skomunikowany – powiedział Michał Leman, szef polskiego Flixbusa.

Podczas prezentacji nowej siatki połączeń i zmian dokonanych przez polski oddział Flixbusa pytaliśmy także o stołeczne dworce autobusowe z których obecnie korzysta operator. Sporą niespodzianką będzie to, że Flixbus chce budować siatkę połączeń rozpoczynających kursy z Warszawy w oparciu o warszawski dworzec zachodni, należący do Polonusa.

– Ten dworzec jest w Warszawie najważniejszym dworcem autobusowym, do tego rośnie jego rola w związku z m.in. coraz większą obsługą autobusów z Ukrainy. Chcemy wzmocnić swój potencjał w oparciu o niego, umożliwić przesiadki na autobusy działające także poza siatką Flixbus – mówił Michał Leman, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Flixbusa.

Młociny zostaną w siatce połączeń

Nie oznacza to jednak, że Flixbus zrezygnuje z obsługi dworca przy stacji metra Młociny, bo jak mówi Leman, dworzec ten ma dostęp do podziemnej kolei. – Sporo autobusów wciąż będzie z niego odjeżdżać, ale część zatrzyma się także na Zachodnim – mówił i przypomniał o ograniczeniu w miejscach w liczbie miejsc postojowych dla autobusów na Młocinach (jest tu tylko jeden długi peron dla autobusów dalekobieżnych).
Warto przypomnieć, że autobusowy dworzec Warszawa Zachodnia będzie za kilka lat modernizowany, podobnie z resztą jak stacja kolejowa. Pojawi się tu także tramwaj.

Mniej autobusów odjedzie za to z dworca Warszawa Wilanowska. Pojedziemy stamtąd jedynie do Lublina.

Polonus... pochwalony przez Flixbus

Co ciekawe, autobusowy Dworzec Zachodni znajduje się w rękach Polonusa, który właśnie zapowiedział integrację siatki autobusowej z innymi PKS-ami w kraju i prowadzi spore inwestycje taborowe. Jest to więc konkurencja dla Flixbusa. Mimo tego Michał Leman komplementował Polonusa.

– Nie mogę narzekać na współpracę z Polonusem. Zasady udostępniania nam peronów są zgodne z umowami i niedyskryminacyjne. Na tej współpracy i my i Polonus zyskujemy – ocenił Leman. Mało tego – komplementował także pomysł integracji siatki połączeń Polonusa z partnerami. – Tworzenie spójnej marki z pewnością dobrze wpłynie na wizerunek komunikacji autobusowej, tak samo jak zakup nowego taboru. Naszym wspólnym celem jest przyciągnięcie pasażera do komunikacji zbiorowej – ocenił.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Flixbus wchodzi do… Chile

Komunikacja

Flixbus wchodzi do… Chile

Michał Szymajda 16 lutego 2023

Flix i Daimler Buses łączy siły by rozwijać e-mobilność

Mobilność

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Flixbus wchodzi do… Chile

Komunikacja

Flixbus wchodzi do… Chile

Michał Szymajda 16 lutego 2023

Flix i Daimler Buses łączy siły by rozwijać e-mobilność

Mobilność

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5