Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-01-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk: Zagospodarowanie Targu Siennego i Rakowego
UM Gdańsk
Miasto Gdańsk wspólnie z holenderską spółką Multi Corporation zagospodaruje położony w Śródmieściu rejon Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycją towarzyszącą będzie przedłużenie istniejącej linii SKM od stacji Gdańsk Główny.

Miasto wspólnie z holenderskim wspólnikiem Multi Corporation B.V., poprzez powołaną spółkę celową Forum Radunia sp. z o.o. przystąpiło do realizacji Projektu Inwestycyjnego - zagospodarowanie rejonu Targu Siennego i Targu Rakowego. Na nieruchomościach, stanowiących własność Gminy Miasta Gdańska, położonych w Śródmieściu Gdańska, o powierzchni ok. 5 ha, przewiduje się budowę wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego z funkcjami handlowo-usługowymi, mieszkaniowymi, rekreacyjno-rozrywkowymi, biurowymi i hotelowymi wraz z niezbędną powierzchnią parkingową. W

W ramach kompleksu powstać ma również, służące mieszkańcom Gdańska oraz turystom Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, łączące funkcje edukacyjne i kulturalne z funkcjami turystycznymi. Na przylegających do Targu Siennego i Targu Rakowego terenach kolejowych, o powierzchni ok. 2 ha, planowana jest budowa płyty nad torami kolejowymi, dzięki której uzyskana zostanie dodatkowa powierzchnia do zabudowy budynkami o funkcjach usługowych i parkingów kubaturowych.

Centrum miasta od nowa

Głównym celem całego projektu jest rewitalizacja i wzmocnienie śródmieścia Gdańska poprzez stworzenie wielofunkcyjnego centrum miasta, łączącego kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi i powierzchnię biurową oraz ogólnodostępne parkingi. Koncepcja, stworzona przez biuro architektoniczne T+T Design, odtwarza historyczna linie zabudowy i integruje zabytkowy Kanał Raduni. Plan T+T Design opiera się na połączeniu i integracji pojedynczych budynków, ulic i placów. 

Istotną częścią projektu jest przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej, co usprawni obecne i przyszłe połączenie komunikacyjne, obejmujące dwa kluczowe skrzyżowania oraz budowę ulicy Nowe Podwale Grodzkie.

Przedłużenie linii SKM 

W ramach modernizacji i rozbudowy sieci transportu publicznego, jako inwestycję towarzyszącą przewiduje się - realizowane przez spółkę PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, przedłużenie istniejącej linii SKM od stacji Gdańsk Główny do planowanego przystanku Gdańsk Śródmieście, będącego elementem komunikacyjnego węzła integracyjnego, który powstać ma w rejonie wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej.

Pełna integracja w zakresie urbanistycznym, w tym połączeń pieszych pomiędzy obszarem objętym Projektem Inwestycyjnym, a pozostałą częścią Śródmieścia Gdańska, pozwoli na uzyskanie przedłużenia Drogi Królewskiej, stanowiąc naturalne przedłużenie tradycyjnego szlaku turystycznego.

Kontrakt na prace przygotowawcze warte 3,4 mln złotych brutto wygrała w styczniu 2013 roku Skanska.

Dokumenty:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Dąbrowa Górnicza: Zniknęła kładka nad Sobieskiego. W zamian pasy

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

Przestrzeń

Warszawa. Plac Teatralny wymyślony z mieszkańcami na nowo

inf. pras. UM Warszawa 27 czerwca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5