Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Fabryka MAN-a w Starachowicach bardziej ekologiczna

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2015-07-22 13:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MAN

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fabryka MAN-a w Starachowicach bardziej ekologiczna
Uruchomienia bloku energetycznego dokonał Wiceminister Gospodarki Arkadiusz Bąk (po lewej)
MAN zainaugurował w poniedziałek 20 lipca w swojej fabryce w Starachowicach nowe bloki energetyczne, które przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2. W wydarzeniu udział wziął Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki.

W fabryce MAN Bus w Starachowicach, gdzie powstają korpusy niskopodłogowych autobusów miejskich podejmowanych jest wiele inicjatyw proekologicznych. Mają one na celu nie tylko poprawę stanu środowiska przyrodniczego, ale również realizowanie strategii koncernu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Celem strategii MAN jest redukcja emisji CO2 poprzez plany jej ograniczenia o 25% do 2020 r. W praktyce oznacza to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń o 8 992 ton w stosunku do roku bazowego 2008. Jednym z narzędzi wykonania tego celu jest realizacja wiele projektów i inwestycji w ramach projektu Green Production.

Z pewnością najbardziej spektakularnym działaniem podjętym w ostatnim czasie w zakładzie jest zainstalowanie trzech modułów bloków energetycznych (BHKW). Składają się one w głównej mierze z silników firmy MAN, które zostały wyprodukowane w zakładzie w Norymberdze. Głównym zadaniem bloków energetycznych jest generowanie energii elektrycznej i cieplnej na potrzeby zakładu w Starachowicach. Obsługa i nadzór bloków energetycznych odbywa się w sposób zautomatyzowany. Obecnie paliwem zasilającym bloki jest gaz ziemny wysokometanowy, docelowo w przyszłości będzie do tego celu pozyskiwany biogaz z Bioelektrowni w Starachowicach. Inwestycja ta jest istotna, gdyż dzięki niej w zakładzie MAN Bus wytwarzana będzie czystsza energia. Wpłynie to w znacznym stopniu na obniżenie generowanych poziomów zanieczyszczeń – zredukowanie ilości dwutlenku węgla o ponad 4 tys. ton. Jednocześnie zwiększy się sprawność wytwarzania energii elektrycznej oraz produkcji ciepła w oparciu o wysokosprawną kogenerację.

Dodatkowo w ramach projektu Green Production realizowane są zadania z zakresu termomodernizacji obiektów, wymiany oświetlenia (na typ indukcyjny oraz ledowy), optymalizacji zużycia energii, wymiany urządzeń w sprężarkowi i w podstacjach energetycznych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MAN: Autobus elektryczny jest tak naprawdę nieekologiczny

Mobilność

MAN: Autobus elektryczny jest tak naprawdę nieekologiczny

Martyn Janduła 11 stycznia 2016

Nagrody TP.pl 2015. Zielona Góra, PayU, SKM... [WIDEO]

Komunikacja

Nagrody TP.pl 2015. Zielona Góra, PayU, SKM... [WIDEO]

Jakub Dybalski 04 grudnia 2015

MPK Kraków przetestuje hybrydę MAN-a

Komunikacja

MPK Kraków przetestuje hybrydę MAN-a

Witold Urbanowicz 02 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5