Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Prabutach do przebudowy. Pięć ofert

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-15 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Prabutach do przebudowy. Pięć ofert
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca w Prabutach znajdujących się w województwie pomorskim. O zamówienie ubiega się pięć firm. Prace potrwają nieco ponad rok, a w ich trakcie podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca w Prabutach, leżący przy linii 9 Warszawa Wschodnia – Gdańsk Gł. Obiekt powstał w latach 30. XX w. i jest objęty ochroną konserwatorską. Bryła budynku składa się z części centralnej oraz dwóch skrzydeł. Dworzec mieści pomieszczenia nieczynnych kas, poczekalnię, pomieszczenia wykorzystywane przez kolej oraz lokale użytkowe. W części obiekt jest niezagospodarowany.

Budynek zostanie poddany kompleksowym pracom remontowym. Założono przeprojektowanie kas z ich przeznaczeniem pod lokal handlowo-usługowy z możliwością sprzedaży biletów. Podróżni będą mogli dalej korzystać z poczekalni. Udostępnione zostaną toalety z pokojem dla opiekuna z dzieckiem. Pozostałe pomieszczenia zostaną przeznaczone na lokale komercyjne i bibliotekę miejską wraz z czytelnią. Powierzchnia pięter i poddasza zostanie udostępniona w całości najemcom. Przewidziano zasypanie części piwnic.

Prace obejmą też otoczenie dworca. Przewidziano wymianę nawierzchni, wyznaczenie miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, budowę wiaty rowerowej.

Dzisiaj (15 października) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiega się pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa Rodło z Kwidzyna, która wyceniła prace na 10,458 mln zł brutto. A-Projekt z Warszawy oferuje 13,177 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agad z Torunia – 13,496 mln zł brutto, Kamaro z Gdańska – 14,0 mln zł brutto, a MERX z Białegostoku – 16,650 mln zł brutto.

Jedynym kryterium jest cena. Na realizację zamówienia przeznaczono tradycyjnie do 65 tygodni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Błoniu szykowany do remontu

Przestrzeń

Dworzec w Błoniu szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 15 października 2019

Dworce Szepietowo i Jabłoń Kościelna do przebudowy [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworce Szepietowo i Jabłoń Kościelna do przebudowy [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 14 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5