Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

285 mln zł dofinansowania dla Tramwajów Warszawskich

Dalej Wstecz
Autor:

TW

Data publikacji:
2013-11-04 15:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Tramwaje Warszawskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

285 mln zł dofinansowania dla Tramwajów Warszawskich
fot. Mateusz Włodarczyk, lic. CC BY-SA 3.0
Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie”. Całkowity koszt projektu to ok. 593 mln zł, z czego ok. 285 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie obejmie aż 80 tramwajów niskopodłogowych.

Projekt „Zakup tramwajów niskopodłogowych do obsługi sieci komunikacji tramwajowej w Warszawie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

Projekt polega na dostawie:
  • 45 tramwajów dwukierunkowych typu Jazz Duo - przegubowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych z napędem silnikami prądu przemiennegoi sterowaniem mikroprocesorowym (w tym 2 dostosowanych do potrzeb nauki jazdy); 
  • 5 tramwajów typu 120Na Swing (w ramach realizowanego kontraktu na 186 tramwajów) - przegubowych, wieloczłonowych, całkowicie niskopodłogowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym;
  • 30 jednokierunkowych tramwajów, całkowicie niskopodłogowych, wieloczłonowych, przegubowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym (w tym 2 dostosowanych do potrzeb nauki jazdy).
To już czwarta umowa o dofinansowanie podpisana przez Spółkę Tramwaje Warszawskie w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Poprzednie umowy o dofinansowanie dotyczyły projektów:
  • „Modernizacja trasy tramwajowej Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – Rondo Waszyngtona wraz z zakupem 30 tramwajów niskopodłogowych”;
  • „Dostosowanie taboru Tramwajów Warszawskich do potrzeb osób niepełnosprawnych – zakup 60 tramwajów niskopodłogowych”;
  • „Obsługa północnych obszarów Warszawy komunikacją tramwajową w związku z rozbudową sieci metra oraz zakupem taboru”.
W obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej (stan na 4 listopada br.) spółka uzyskała już ok. 690 mln zł dofinansowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MIR: Zadbamy o polskie miasta. W jaki sposób?

Prawo & Finanse

MIR: Zadbamy o polskie miasta. W jaki sposób?

Justyna Urbaniak 28 sierpnia 2014

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Przestrzeń

Warszawa: Metro kosztem tramwajów?

Witold Urbanowicz 23 września 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5