Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Zielone koziołki atrakcją poznańskich zajezdni

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-25 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zielone koziołki atrakcją poznańskich zajezdni
fot. WU
Sympatycznym elementem, zdobiącym poznańskie zajezdnie tramwajowe, są zielone koziołki. To pozostałość po jubileuszu wodociągowej firmy Aquanet. – Kupiliśmy cztery takie koziołki, pomalowaliśmy, i w naszych barwach stanowią atrakcje zajezdni. Chyba trudno o bardziej poznański element niż te koziołki, prawda? – zauważa Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

Odwiedzający okolice zajezdni Franowo mogą natknąć się na zielone koziołki stojące przed bramą wjazdową. – Historia tych koziołków wiąże się z jubileuszem firmy Aquanet, która wyprodukowała w ramach rocznicowych obchodów 150 takich koziołków, wykorzystała je podczas imprezy jubileuszowej na Starym Rynku – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

Aquanet to miejska spółka zajmująca się dostawą wody. W 2015 r. minęło 150 lat od założenia poznańskich wodociągów, stąd liczba 150 koziołków. – Później firma zaproponowała poznańskim firmom komunalnym, aby odkupiły koziołki. Od lat współpracujemy z Aquanetem – organizujemy np. obchody Powstania Wielkopolskiego. Kupiliśmy cztery takie Koziołki, pomalowaliśmy, i w naszych barwach stanowią atrakcje zajezdni – mówi Gajdzińska. Jak dodaje, druga para zdobi zajezdnię Głogowska.

– Gdy organizujemy Drzwi otwarte przy koziołkach fotografują się dzieci. Druga para koziołków jest na terenie zajezdni Głogowska. Chyba trudno o bardziej poznański element niż te koziołki, prawda? – stwierdza Iwona Gajdzińska.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lux Express wycofuje się z Polski

Komunikacja

Lux Express wycofuje się z Polski

Witold Urbanowicz 24 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS