Partnerzy serwisu:
Komunikacja

WKD uruchomi dodatkowe połączenia, ale potrzeba maszynistów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-27 09:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

WKD uruchomi dodatkowe połączenia, ale potrzeba maszynistów
fot. Martyn Janduła
Pod koniec 2016 r. WKD znacząco poprawiła częstotliwość kursowania pociągów na najbardziej obleganym odcinku. Jeszcze w tym roku mają pojawić się dodatkowe połączenia. – Realizacja założeń jest uwarunkowana koniecznością zwiększenia zatrudnienia i pozyskania nowych pracowników – nie ukrywa Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Dzięki zmianom napięcia w sieci i zakupie nowego taboru Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza korekty w rozkładzie jazdy. W grudniu jego konstrukcja przeszła istotną zmianę. Przewoźnik odszedł od nieregularnego taktu w szczycie co 7,5-10 minut w szczycie i półgodzinnej częstotliwości poza szczytem. Teraz pociągi między Warszawą a Podkową Leśną kursują co 10 minut w szczycie i co 20 minut poza nim oraz w weekendy.

Spółka zapowiada dalsze zmiany. – Założenia na 2017 rok obejmują wzrost podaży miejsc w ofercie przewozowej poprzez uruchomienie dodatkowych połączeń względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy (uruchomienie co najmniej jednego dodatkowego obiegu taboru w porannym oraz popołudniowym szczycie przewozowym) – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

WKD jednocześnie zapewnia, że oferta będzie rozwijana w kolejnych latach. – Realizacja części z tych założeń jest uwarunkowana koniecznością zwiększenia zatrudnienia i pozyskania nowych pracowników, szczególnie w zespole maszynistów – nie ukrywa Kulesza.

Sporym wyzwaniem dla WKD będzie remont równoległej linii kolejowej nr 447 Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. W czasie prac, które wystartują jeszcze w tym roku, ruch pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej na tej trasie po torach podmiejskich zostanie wstrzymany. Pociągi będą kursować objazdem po torach dalekobieżny, bez zatrzymania na pośrednich przystankach. Co prawda uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa, oddzielnie dla każdej z miejscowości, ale można zakładać, że część podróżnych przesiądzie się też do WKD.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
WKD będzie kontynuować w 2017 r. remont torów

Komunikacja

WKD będzie kontynuować w 2017 r. remont torów

Witold Urbanowicz 13 lutego 2017

WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja

Przestrzeń

WKD finalizuje projekty szwajcarskie. M.in. przejazdy i informacja

Witold Urbanowicz 06 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS