Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa szuka firmy, która będzie badała ruch

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-16 14:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa szuka firmy, która będzie badała ruch
fot.
Warszawski Zarząd Dróg Miejskich rozpisał przetarg na pomiary ruchu drogowego w stolicy w latach 2017–19. Dzięki nim wiadomo będzie co i w jakich ilością przejeżdża przez największe stołeczne skrzyżowania.

ZDM szuka firmy, która na jego zlecenie będzie prowadziła ręczne liczenie pojazdów. ZDM bada ruch albo automatycznie, korzystając z ponad setki pętli indukcyjnych zamontowanych w jezdni w najbardziej ruchliwych punktach stolicy, albo ręcznie. Ten drugi sposób polega na liczeniu za pomocą specjalnego przyrządu przez osobę, która stoi na skrzyżowaniu i obserwuje ruch.

Takie badania są krótkie, wykonywane zwykle w godzinach szczytu i między 11. a 13. we wtorki, środy i czwartki, a w razie potrzeby także w weekendy. Dają bardziej dokładne dane, bo obserwator widzi nie tylko rodzaj pojazdu, ale też kierunek w jakim skręca ze skrzyżowania. ZDM wykonuje też badania na przejazdach i bocznicach kolejowych, które dają potem podstawę do odpowiedniego zabezpieczenia tych miejsc.

Od firm, które zgłoszą się do przetargu oczekiwane jest doświadczenie w postaci wykonywania przynajmniej jednej takiej usługi w ciągu ostatnich trzech lat, przy czym musiało ono obejmować minimum 90 skrzyżowań, 25 przekrojów ulicznych i 3 przejazdy kolejowe. Firma musi też dysponować doświadczonymi pracownikami – kierownikiem zespołu pomiarowego o minimum trzyletnim stażu i co najmniej piętnastoma obserwatorami o rocznym stażu.

W przetargu w 60 proc. będzie decydować cena. Pozostałe punkty będzie można dostać za zadeklarowane wykonywanie dokumentacji fotograficznej kolejek pojazdów oczekujących na skrzyżowaniu, w ostatniej sekundzie przed zmianą świateł. Trudno się jednak spodziewać, że ktoś zadeklaruje, że nie będzie robił takich zdjęć, dlatego kluczowa będzie cena usługi.VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZDM Warszawa będzie jeździć samochodami elektrycznymi

Mobilność

ZDM Warszawa będzie jeździć samochodami elektrycznymi

Jakub Dybalski 09 stycznia 2017

Są oferty na projekt przebudowy obwodnicy Targówka

Przestrzeń

Są oferty na projekt przebudowy obwodnicy Targówka

Elżbieta Pałys 04 stycznia 2017

Zielona Świętokrzyska zbyt droga. Zmiany przesunięte do maja 2017 r.

Przestrzeń

Zielona Świętokrzyska zbyt droga. Zmiany przesunięte do maja 2017 r.

Witold Urbanowicz 29 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS