Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa: Odjazdy tramwajów w czasie rzeczywistym od teraz w internecie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-01 15:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Odjazdy tramwajów w czasie rzeczywistym od teraz w internecie
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Warszawskie rozbudowują elektryczny system informacji pasażerskiej (SIP). Najnowsza funkcjonalność dotyczy możliwości sprawdzenia informacji o odjazdach tramwajów w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Od dawna na przystankach tramwajowych w Warszawie stoją elektroniczne tablice systemu informacji pasażerskiej informujące o rzeczywistym czasie przyjazdu tramwaju. Teraz Tramwaje Warszawskie wdrożyły platformę, która umożliwa pasażerom sprawdzenie przez internet rzeczywistego odjazdu tramwaju z każdego przystanku w Warszwie. Wystarczy, że podróżny zeskanuje kod QR umieszczony przy rozkładach na przystanku bądź wejdzie na stronę www.tw.waw.pl/sip. Na stronie, po wyborze odpowiedniej linii bądź przystanku, zostanie automatycznie przekierowany do strony z wirtualną tablica odjazdów, która prezentuje informacje o czasach i kolejności odjazdu tramwajów, a także o tym, czy pojazd jest niskopodłogowy.

Jak informują Tramwaje Warszawskie, SIP działa w oparciu o system informatyczny, opracowany przez firmę GMV w 2014 r., który szacuje rzeczywistą godzinę odjazdu tramwaju na podstawie pozycji GPS pojazdu, jego prędkości, rozkładu jazdy oraz bieżących wydarzeń na trasie. Specjalny algorytm wylicza czas odjazdu i wyświetla tę informację na tablicach przystankowych – w postaci minut pozostających do przyjazdu tramwaju.


fot. RedakcjaVII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS