Partnerzy serwisu:
Mobilność

Toruń z przetargiem na projekty budowy i modernizacji tras tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-30 12:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Toruń z przetargiem na projekty budowy i modernizacji tras tramwajów
fot. MJ
MZK w Toruniu ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla projektu poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu. Obejmuje on budowę trasy do osiedla JAR, a także cztery projekty modernizacyjne.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez MZK Toruń jest opracowanie dokumentacji projektowej dla projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”. Zadaniem wykonawcy będzie inwentaryzacja zieleni i terenu, wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, wszelkiej dokumentacji niezbędnej dla uzyskanie pozwoleń na budowę i decyzji ZRID, a także sprawowanie nadzoru autorskiego.

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwszy obejmuje planowaną trasę do osiedla JAR na północy Torunia. Torowisko będzie przebiegać od skrzyżowania ulic Odrodzenia, al. Solidarności i Czerwona Droga wzdłuż ulic Szosa Chełmińska, Długa, Legionów, Polna, Ugory i Watzenrodego do skrzyżowania ulic Watzenrodego i Strobanda, gdzie linia tramwajowa ma zakończyć się tzw. trójkątem torowym. Zadaniem wykonawcy będzie także opracowanie koncepcji projektowo-kosztorysową „mini zajezdni tramwajowej” wraz z niezbędnym zapleczem warsztatowym dla obszaru wokół torów odstawczych planowanych do wybudowania przy ul. Legionów.

Druga część zawiera cztery projekty związane z modernizacją torowiska i sieci. Jeden z nich dotyczy trasy w ul. Bydgoskiej, kolejny obejmuje trasy linii 1 i 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego. Trzecie zadanie dotyczy trasy linii 2 od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska, a ostatni – odcinka od pl. Biskupa Chrapka do Podgórnej z przebudową układu drogowego.

Termin składania ofert dla obu części wyznaczono na 8 marca 2017 r. O wyborze zadecydują cena (60%), okres rękojmi (16%), doświadczenie projektantów w branżach drogowej (8%), instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (8%), a także instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Czas realizacji zamówienia dla trasy na osiedle JAR określono na 53 tygodnie (w tym 13 tygodni na uzyskanie decyzji administracyjnej umożliwiającej rozpoczęcie robót budowlanych). W przypadku projektów modernizacyjnych termin ten wynosi 41 tygodnie (w tym 9 tygodni na decyzje administracyjne).VII Kongres Kolejowy
 VII Kongres Kolejowy


23 listopada 2017 r. w warszawskim hotelu Sofitel Victoria odbędzie się kolejna, VII edycja Kongresu Kolejowego. To największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie konferencyjne w branży transportu szynowego, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR wspólnie z Forum Kolejowym - Railway Business Forum. Wszystkie poprzednie edycje Kongresu miały ogromne znaczenie dla branży transportu kolejowego w naszym kraju oraz były jedyną tak szeroką platformą dyskusji poświęconej polskiemu kolejnictwu. W zeszłym roku udział w dyskusjach wzięło ponad 700 osób ze świata polityki, samorządu, nauki, biznesu i przemysłu. W 2017 r. poruszać będziemy m.in. następujące tematy:

• Rola kolei w systemie transportowym państwa – jak przywrócić transportowi szynowemu należne mu miejsce?
• Kolejowe przewozy towarowe – jaki jest potencjał wzrostu sektora?
• Smart Railways – inteligentna kolej na miarę XXI wieku
• Gdzie będzie infrastruktura kolejowa w Polsce w roku 2023?
• Inwestycje w transport kolejowy a oczekiwania wspólnot samorządowych
• Bezpieczeństwo na kolei w Polsce

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, za akredytacją. Zapraszamy do rejestracji pod www.kongreskolejowy.pl

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruńskie cmentarzysko tramwajów

Komunikacja

Toruńskie cmentarzysko tramwajów

Witold Urbanowicz 12 listopada 2016

Toruniowi brakuje miejsca na tramwaje. Od lat siedemdziesiątych

Przestrzeń

Toruniowi brakuje miejsca na tramwaje. Od lat siedemdziesiątych

Witold Urbanowicz 05 listopada 2016

Toruń wybrał Ursusa

Prawo & Finanse

Toruń wybrał Ursusa

Martyn Janduła 21 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS