Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nowa Sól. Miasto zamawia cztery kolejne autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-03 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa Sól. Miasto zamawia cztery kolejne autobusy
Nowa Sólfot. Mohylek, CC BY-SA 3.0
Nowa Sól rozpisała przetarg na cztery niskopodłogowe autobusy miejskie o długości 12 metrów. Na oferty czekają tam do 10 lutego. Równolegle trwa, ogłoszone kilka dni wcześniej, postępowanie na 23 krótsze autobusy.

40-tysięczne miasto zleca usługi prywatnym przewoźnikom (Warbus, a od początku tego roku jeszcze PKS Gorzów Wielkopolski na dodatkowych liniach), ale autobusy będzie miało własne. O zamówieniu, którego ogłoszenie opublikowano pod koniec grudnia, już pisaliśmy. Oferty na 23 autobusy klasy MIDI mają zostać złożone do 7 lutego.

Trzy dni później otwarte zostaną oferty na cztery autobusy klasy MAXI. Chodzi o fabrycznie nowe pojazdy niskopodłogowe, z silnikami, które spełniają co najmniej normę emisji spalin EURO 6. Powinny posiadać m.in. system zapowiadania przystanków, monitoring wizyjny oraz system lokalizacji.

Przed oferentami stoją wymagania. Jeśli chodzi o finanse, to muszą udowodnić, że posiadają zabezpieczenie finansowe na co najmniej 3 mln zł. Jeśli chodzi o doświadczenie, to muszą się wykazać dostawą minimum czterech pojazdów podobnej klasy w ciągu ostatnich trzech lat.

Najważniejszym kryterium przetargu jest cena, która ma wagę 60 proc. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczno-eksploatacyjne pojazdów.

Zakup autobusów jest współfinansowany ze środków unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Prawo & Finanse

Suchy Las kupuje cztery niskopodłogowe autobusy

Jakub Dybalski 23 stycznia 2017

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Jakub Dybalski 17 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS