Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowa Sól zamawia 23 autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-29 11:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa Sól zamawia 23 autobusy
Zdjęcie z czasów, gdy komunikację miejską obsługiwało jeszcze PKS Nowy Sólfot. Mohylek, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Nowa Sól, leżąca w województwie lubuskim i zamieszkiwana przez ok. 40 tys. osób, rozpisała przetarg na dostawę 23 autobusów klasy midi. Pojazdy mają się pojawić do końca maja 2018 r.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Nową Sól, jest dostawa 23 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy midi. Silniki w pojazdach mają spełniać normę emisji spalin Euro 6. Autobusy natomiast mają być wyposażone w system zapowiadania przystanków, monitoring, system emisji reklam oraz lokalizacji.  Szczegółowa specyfikacja zamówienia nie została jeszcze opublikowana.

Wykonawcy chcący wziąć udział w postępowaniu muszą wykazać się dostawami w okresie ostatnich trzech lat co najmniej dziesięciu fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych (podłoga bez stopni wejściowych we wszystkich drzwiach) lub niskowejściowych (część podłogi w autobusie wraz z przynajmniej jednym wejściem dostępne bez stopni) z silnikami spełniającymi normę emisji spalin co najmniej Euro 6. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

Termin składania ofert mija 7 lutego 2017 r. O wyborze decydują cena (60%) oraz parametry techniczne (40%). Autobusy mają zostać dostarczone do końca maja 2018 r.

Nowa Sól, zamieszkiwana przez ok. 40 tys. osób, organizuje komunikację miejską i podmiejską składającą się z dziewięciu linii. W chwili obecnej obsługuje ją firma Warbus. Umowa, zawarta 1 grudnia 2014 r., obejmuje okres trzech lat – do końca 2017 r. Rocznie wykonywanych jest ok. 500 tys. wozokilometrów, a wynagrodzenie dla przewoźnika za realizację kontraktu wynosi blisko 5,7 mln zł netto. Niedawno miasto wybrało PKS Gorzów Wielkopolski na przewoźnika, który będzie świadczył usługi związane z obsługą kolejnych linii w terminie od 1 stycznia 2017 r. do końca czerwca 2018 r. Przewoźnik zapewnić ma 16 autobusów, w tym ośmioma na 70 miejsc i ośmioma na 50 miejsc. Zamówienie obejmuje cztery linie i blisko 104 tys. wozokilometrów. Cena usługi to 537 tys. zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Politechnika przecieka, bo przeciekać musi

Przestrzeń

Metro: Politechnika przecieka, bo przeciekać musi

Witold Urbanowicz 02 stycznia 2017

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Mobilność

Specyfikacja elektrobusów dla Polkowic

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2017

Łódź: KORO zostaje na linii 58. Na jak długo?

Komunikacja

Łódź: KORO zostaje na linii 58. Na jak długo?

Roman Czubiński 02 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS