Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nadzór Budowlany uchyla pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-19 21:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nadzór Budowlany uchyla pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza
budowa stacji C6 Księcia Januszafot. Metro Warszawskie
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał kilka dni temu decyzję o uchyleniu pozwolenia na budowę stacji C6 Księcia Janusza na odcinku wolskim II linii metra. To duży problem w realizacji inwestycji, gdyż w tym miejscu zaplanowano szyb startowy dla tarcz drążących tunele.

Jak poinformowała Gazeta Stołeczna, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał budowę stacji C6 Księcia Janusza – pierwszej na odcinku zachodnim II linii. Decyzja została wydana 11 kwietnia. Urząd informuje, że po rozpatrzeniu odwołań Spółdzielni Mieszkaniowej Koło, Towarzystwa Ochrony Przyrody, spółki Lokaty Budowlane oraz osoby prywatnej uchyla w całości pozwolenie na budowę tej stacji i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania organowi I instancji.

Według informacji Gazety Stołecznej inspektorzy stwierdzili, że urząd nie wykazał, że dysponuje wszystkimi niezbędnymi dla inwestycji działkami. Chodzi m.in. o teren między Księcia Janusza a centrum handlowym Wola Park, który należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Koło. Miał on zostać przekazany miastu, ale ostatecznie do tego nie doszło. Spółka Lokaty Budowlane miały przedłożyć akt notarialny zakupu działek w rejonie Wola Parku, podczas gdy Metro wskazało w oświadczeniu, że ich właścicielem jest Skarb Państwa.

Sprawa pozwoleń na budowę dla odcinka zachodniego ciągnęła się długo. Wojewoda mazowiecki żądał kolejnych uzupełnień i poprawek. Ostatecznie dla stacji C6 Wojewoda wydał pozwolenie na budowę 16 września 2016 r. Pod koniec miesiąca, po otrzymaniu takich dokumentów dla wszystkich obiektów odcinka zachodniego do stacji C6 Księcia Janusza, Metro Warszawskie podpisało umowę z wykonawcą – firmą Gulermak. Prace ruszyły pod koniec listopada. Obecnie wykonawca rozpoczął realizować ściany szczelinowe przyszłej stacji.

Stacja C6 to najważniejszy obiekt na budowie odcinka zachodniego II linii metra na Wolę. Tutaj bowiem zaplanowano szyb startowy dla tarcz, które mają wydrążyć równoległe tunele w kierunku stacji C9 Rondo Daszyńskiego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS