Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Grudziądz pracuje nad planem rozwoju komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-10-10 15:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz pracuje nad planem rozwoju komunikacji
fot. Kudak, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Grudziądz wybrał już projektantów dla szeregu projektów wchodzących w skład projektu rozwoju niskoemisyjnego transportu. Obejmuje on m.in. przebudowę układu drogowego w rejonie al. 23 Styczna, Focha, Dworcowej, Toruńskiej, stworzenie dworca intermodalnego, remont linii tramwajowej do pętli Rządz oraz instalacje pod stacje ładowania autobusów elektrycznych.

Postępowanie na dokumentację projektową, w ramach projektu „Niskoemisyjny transport zbiorowy”, zostało podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje projekt przebudowy układu komunikacyjnego alei 23 Stycznia, ul. Focha, ul. Dworcowej, ul. Toruńskiej (z budową ronda na skrzyżowaniu al. 23 Stycznia i Focha). W skład tego zadania wchodzą m.in. przebudowa skrzyżowań, stworzenie małego węzła przesiadkowego w ciągu al. 23 Stycznia wraz z instalacją do podłączania stacji ładowania autobusów, wykonanie dworca multimodalnego na ul. Dworcowej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. 23 Stycznia i Sienkiewicza. Do zadań wykonawcy będzie należało też zaktualizowanie dokumentacji dla projektu modernizacji Toruńskiej na odcinku od ul. Marcinkowskiego do al. 23 Stycznia wraz z torowiskiem tramwajowym. Dla tego zadania wybrano firmę ZNAK z Gdańska, która zaoferowała kwotę 1,089 mln zł i termin ośmiu miesięcy.

Drugie zadanie dotyczy projektu przebudowy układu komunikacyjnego od pętli autobusowej na ul. Poniatowskiego do pętli autobusowej na ul. Rydygiera. Dokumentacja musi zawierać wykonanie pętli na ul. Rydygiera oraz ul. Poniatowskiego wraz z instalacjami do podłączania stacji ładowania autobusów. To zlecenie przypadło firmie Mosty Katowice, która jest gotowa wykonać to projekt w ciągu ośmiu miesięcy za 970 tys. zł.

Ostatnie zadanie obejmuje przebudowę torowiska tramwajowego na odcinku od Wiejskiej do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz (z wyłączeniem odcinka od Kraszewskiego do Południowej). Oprócz tego przewidziane są budowa toru odstawczego na pętli przy Konstytucji 3 Maja oraz przystanku autobusowego w rejonie skrzyżowania Południowej, Konstytucji 3 Maja i Strażackiej (na południowo-wschodnim wylocie Konstytucji 3 Maja). Projektant powinien też przedstawić możliwości wykonania małego węzła przesiadkowego w rejonie pętli Rządz, z możliwością obsługi pasażerskiej przez autobusy regionalne dowożące do tramwaju. Tutaj najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Progreg z Krakowa, opiewającą na kwotę nieco ponad 803 tys. zł i termin ośmiu miesięcy. Firmie zlecono już 5 października wykonanie projektu.

Kongres Transportu Publicznego 2017

VI Kongres Transportu Publicznego

Szósta edycja Kongresu Transportu Publicznego odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniach 12-13 października 2017 roku.

Wydarzenie to jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm, instytucji i organizacji związanych z transportem publicznym. Wśród wątków które zostaną poruszone w tym roku znajdą się tematy takie jak:
  • alternatywne paliwa w transporcie a niska emisja w polskich miastach,
  • mobilność miejska,
  • technologie i źródła finansowania ekomobilności,
  • oświetlenie i jego wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów w transporcie publicznym oraz aktywność mieszkańców miast
  • wpływ „uwolnienia” stawek za parkowanie na spójny rozwój miast • tworzenie zintegrowanych systemów informacji pasażerskiej
  • centra przesiadkowe – planowanie, realizacja, najlepsze praktyki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Skromne plany tramwajowe Grudziądza. Będą niskopodłogowe wozy

Komunikacja

Skromne plany tramwajowe Grudziądza. Będą niskopodłogowe wozy

Witold Urbanowicz 22 września 2015

Plany Grudziądza: nowe trasy tramwajowe, pojazdy i przystanki kolejowe

Prawo & Finanse

Plany Grudziądza: nowe trasy tramwajowe, pojazdy i przystanki kolejowe

Witold Urbanowicz 01 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS