Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Grudziądz testuje torowisko do os. Rządz

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
19-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Grudziądz testuje torowisko do os. Rządz
fot. MZK Grudziądz
W poniedziałek (21 listopada) Grudziądz rozpoczął testowanie zmodernizowanych odcinków sieci i torów od ulicy Toruńskiej do pętli tramwajowej na os. Rządz. Testy potrwają do końca listopada.

Pracownicy MZK sprawdzają, czy korzystanie z infrastruktury jest bezpieczne i bezproblemowe. „Ponieważ tramwaje na ul. Toruńskiej, Chełmińskiej, Południowej i Konstytucji 3 Maja nie pojawiały się od dłuższego czasu, wielu z naszych mieszkańców (i nie tylko) odzwyczaiło się zwracania uwagi na przejeżdżające tramwaje. Na szczęście wczorajsze testy przebiegły bez większych zakłóceń. Wyjątkiem – niestety tak samo jak przed modernizacją – była ulica Toruńska, gdzie na naszą prośbę musiała interweniować policja. ponieważ przejazd tramwajów blokowały parkujące samochody” – informuje MZK.

Uruchomienie linii tramwajowej nr 2 w relacji Rządz – Tarpno planowane jest w grudniu. Tramwaje będą jeździły co 10 min. w dni powszednie, co 15 min. w soboty i co 20 min. w niedziele. Jednocześnie zawieszona zostanie ponownie linia nr 1 do dworca.

Kończona teraz inwestycja zakładała przebudowę torowisk w ciągu Toruńskiej, Chełmińskiej i Konstytucji 3 Maja od al. 23 Stycznia do pętli OM Rządz. W sumie to o ok. 7 km toru pojedynczego. Podzielono to na trzy kontrakty.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5