Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-02-02 14:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem
Autobus w Grudziądzufot. Kudak, lic. GFDL
Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu ogłoszonym przez MZK Grudziądz na cztery niskopodłogowe autobusy miejskie. Złożył ja Solaris, którego propozycja mieści się w sumie jaką grudziądzki przewoźnik zaplanował na te zakupy.

Solaris za cztery autobusy zażądał 4.918.032,00 zł. Jak powiedziano nam w MZK to suma, która mieści się w tym co firma chce wydać, więc sprawdzenie oferty wydaje się być formalnością. Zresztą niedawno Grudziądz sprowadził dwa dwunastometrowe solarisy nowej generacji.

Zgodnie z warunkami przetargu pojazdy mają być niskopodłogowe, jednoczłonowe i fabrycznie nowe. Pojazdy nie mogą być starsze niż z 2016 r. Ponadto silnik, skrzynia biegów i most napędowy muszą być zunifikowane – tzn. wyprodukowane przez jednego producenta. Autobusy muszą być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu. Oprócz tego od wykonawcy wymaga się przeszkolenie 10 kierowców i czterech pracowników obsługi oraz dostarczenie niezbędnych narzędzi i urządzeń do diagnozowania układów w autobusach.

W przetargu o wyborze oferty cena miała decydować w 70 proc., pozostałe punkty można było otrzymać za kwestie techniczne.

Jeśli Solaris podpisze umowę, będzie miał, zgodnie z dokumentacją przetargową, 180 dni na jej realizację.

To jeden z kolejnych etapów zakupów transportowych jakie stutysięczne miasto planuje w najbliższych latach. Poza taborem autobusowym, w tym elektrycznym zakupy mają objąć również 12 tramwajów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris przegrany w Polkowicach. Trzy autobusy dostarczy SOR

Komunikacja

Solaris przegrany w Polkowicach. Trzy autobusy dostarczy SOR

Jakub Dybalski 12 lutego 2016

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Komunikacja

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Jakub Dybalski 11 lutego 2016

Legnica. Solaris zwycięzcą przetargu autobusowego

Prawo & Finanse

Legnica. Solaris zwycięzcą przetargu autobusowego

Jakub Dybalski 09 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS