Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Grudziądz kupi cztery nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-08 11:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grudziądz kupi cztery nowe autobusy
fot. MZK Grudziądz
Miejski Zakład Komunikacyjny w Grudziądzu stopniowo odmładza flotę autobusową. Przewoźnik ogłosił przetarg na zakup czterech nowych autobusów. Jednoczłonowe pojazdy zostaną dostarczone w II połowie 2016 r.

Zgodnie z warunkami przetargu pojazdy mają być niskopodłogowe, jednoczłonowe i fabrycznie nowe. Pojazdy nie mogą być starsze niż z 2016 r. Ponadto silnik, skrzynia biegów i most napędowy muszą być zunifikowane – tzn. wyprodukowane przez jednego producenta. Autobusy muszą być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu. Oprócz tego od wykonawcy wymaga się przeszkolenie 10 kierowców i czterech pracowników obsługi oraz dostarczenie niezbędnych narzędzi i urządzeń do diagnozowania układów w autobusach.

Szacunkowa wartość zamówienia to 3,4 mln zł netto. W przetargu mogą brać udział firmy, które wykażą się, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyli co najmniej cztery pojazdy, w ciągu ostatniego roku obrotowego osiągnęły przychód w wysokości 30 mln zł. Oferty można składać do 18 stycznia. O wyborze zadecydują cena (70%) oraz warunki techniczne (30%). Czas realizacji przedmiotu zamówienia określono na 180 dni od udzielenia zamówienia.

Od niedawna Grudziądz eksploatuje dwa nowe Solarisy Urbino 12 najnowszej generacji. To drugie miasto w Polsce – po Wejherowie – do którego trafiły najnowsze wozy. Grudziądzkie pojazdy są wyposażone w silnik o pojemności 10,8 litra i mocy 210 kW, spełniające normę Euro 6. Pasażerowie docenią klimatyzację oraz trzy podwójne porty USB.

W najbliższych latach Grudziądz dalej zamierza inwestować w komunikację miejską. Miasto planuje zakup autobusów elektrycznych oraz 12 nowych tramwajów

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Przestrzeń

Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Przestrzeń

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem

Prawo & Finanse

Grudziądz (najprawdopodobniej) z Solarisem

Jakub Dybalski 02 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

współpraca
Rynek Kolejowy Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS