Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Bydgoszcz przebuduje węzeł tramwajowy przy al. Wojska Polskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-07-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Bydgoszcz przebuduje węzeł tramwajowy przy al. Wojska Polskiego
fot. Pit1233, lic. CC0 1.0 Wikimedia commonsAl. Wojska Polskiego
Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy poszukuje projektanta przebudowy trasy tramwajowej w al. Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu ze Szpitalną powstanie nowa relacja, oprócz tego pętla Manguszewska stanie się wielokierunkowa.

Przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Wojska Polskiego na odcinku od pętli Manguszewska do węzła komunikacyjnego Wojska Polskiego / Szarych Szeregów / Bełzy. Projekt jest współfinansowany ze środków UE. Wykonawca będzie musiał przygotować koncepcję programowo-przestrzenną, jednostadiowe projekty budowlane, uzyskać decyzję środowiskową, przygotować wnioski o pozwolenie na budowę i wydanie ZRID, a także opracować projekty wykonawcze, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie.


Większy widok mapy

W ramach zadania zaprojektowana zostanie infrastruktura rowerowa. Pętla awaryjna na Manguszewskiej ma umożliwiać ruch wielokierunkowy – to jest także od strony Ronda Kujawskiego (teraz wjazd możliwy jest tylko od zachodu – tj. od strony Szpitalnej i Bełzy). Pętla powinna być też przystosowana do obsługi taboru autobusowego w przypadku np. awarii tramwajów.

W przypadku węzła Wojska Polskiego – Szpitalna – Bełzy przewiduje się likwidację jednego peronu (wjazd od strony wyspy środkowej). Oprócz tego powstanie nowa relacja skrętna rondo Kujawskie – Szpitalna i Szpitalna – rondo Kujawskie.

Zadanie projektowe ma związek z planowanymi inwestycjami tramwajowymi, w tym przede wszystkim budowy trasy wzdłuż ul. Kujawskiej, od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego (ok. 600-metrowe połączenie dwóch istniejących odcinków sieci). O założeniach inwestycyjnych na nową perspektywę UE już pisaliśmy na portalu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Bydgoszcz. Tramwaje nie dojadą do dworca kolejowego. Przez remont

Komunikacja

Bydgoszcz zabierze drogę samochodom i odda ją tramwajom

Przestrzeń

Bydgoszcz coraz bliżej przebudowy pętli Las Gdański

Komunikacja

Modernizacja bydgoskiej zajezdni na półmetku

Komunikacja

Modernizacja bydgoskiej zajezdni na półmetku

UM Bydgoszcz 02 kwietnia 2025

Zobacz również:

Bydgoszcz. Tramwaje nie dojadą do dworca kolejowego. Przez remont

Komunikacja

Bydgoszcz zabierze drogę samochodom i odda ją tramwajom

Przestrzeń

Bydgoszcz coraz bliżej przebudowy pętli Las Gdański

Komunikacja

Modernizacja bydgoskiej zajezdni na półmetku

Komunikacja

Modernizacja bydgoskiej zajezdni na półmetku

UM Bydgoszcz 02 kwietnia 2025

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij