Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Żywiec kupuje siedem autobusów miejskich

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-09-05 07:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Żywiec kupuje siedem autobusów miejskich
fot. MZK Żywiec
Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu otrzyma nowe autobusy. Tamtejszy urząd miasta rozpisał przetarg na siedem niskopodłogowych, 12–metrowych autobusów miejskich. To kolejne zakupy w tym mieście. W czerwcu trafiły tam trzy solarisy.

MZK Żywiec obsługuje dziś nie tylko samo miasto, ale też szereg okolicznych miejscowości. Korzysta z 36 autobusów. W czerwcu przewoźnik odebrał trzy nowe solarisy o długości 12 metrów. Już obsługują pasażerów.

Teraz lokalny przewoźnik chce kupić siedem kolejnych pojazdów tej wielkości. Wszystkie muszą być fabrycznie nowe, ich silniki powinny spełniać normę emisji spalin Euro 6. Z postępowania wyklucza się modele prototypowe, przez co zamawiający rozumie pojazdy sprzedane w Unii Europejskiej, Norwegii lub Szwajcarii w liczbie niższej niż 20 sztuk.

Wśród kryteriów oceny ofert najważniejszym jest cena (60 proc.). Parametry techniczno-eksploatacyjne mają wagę 35 proc., a pozostałe 5 proc. punktów będzie można uzyskać za kwestie ekologiczne.

Od oferentów wymagany jest potencjał finansowy w wysokości co najmniej 5 mln zł. Jeśli chodzi o doświadczenie, to Żywiec nie żąda określonej liczby dostarczonych autobusów, jak to zwykle bywa w tego rodzaju przetargach. Formułuje ten wymóg, jako zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat trzech dostaw o łącznej wartości co najmniej 15 mln zł, przy czym wszystkie powinny być potwierdzone jako należycie wykonane, przez zamawiających.

W Żywcu wartość zamówienia określono na 7 221 951 zł 24 gr netto. Na oferty urzędnicy czekają do 6 października. Zwycięzca będzie miał 6 miesięcy na realizację zamówienia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Cztery nowe elektryczne solarisy na linii 154 [ZDJĘCIA]

Komunikacja

Kraków. Cztery nowe elektryczne solarisy na linii 154 [ZDJĘCIA]

jd/inf. pras. 02 września 2016

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Komunikacja

Solaris też w Żywcu. Jedyna oferta na trzy autobusy

Jakub Dybalski 11 lutego 2016

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Komunikacja

Żywiec zamawia trzy nowe autobusy

Witold Urbanowicz 31 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5