Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław udzieli dotacji na budowę wschodniej obwodnicy

Dalej Wstecz
Autor:

Edyta Wsół

Data publikacji:
2014-09-05 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław udzieli dotacji na budowę wschodniej obwodnicy
drogaźródło: GDDKiA
Po długotrwałym sporze Wrocław zgodził się na udzielenie dotacji na budowę wschodniej obwodnicy miasta. Deklaracja ta jest wynikiem ugody, do jakiej doszło między stolicą Dolnego Śląska a samorządem województwa.

Intencją stron jest polubowne zakończenie sporu, który rozpoczął się w 2009 roku. Był on związany z porozumieniem, jakie miasto i województwo podpisały 15 kwietnia 2009 roku. Dotyczyło ono udzielenia przez Wrocław pomocy finansowej dla województwa dolnośląskiego na budowę łącznika aglomeracyjnego, czyli drogi wojewódzkiej Bielany – Łany – Długołęka, która stanowi Wschodnią Obwodnicę Wrocławia.

Przedmiotem podpisanego porozumienia jest udzielenie przez Wrocław dotacji w wysokości nie większej niż 33 mln zł. Województwo przeznaczy dotację na budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Gmina Wrocław przekaże też na rzecz województwa grunty, których jest właścicielem i przez które zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę będzie przebiegać WOW. Szacunkowa wartość gruntów to około 3 mln zł. Ostateczna wartość przekazanej kwoty zależeć będzie m.in. od ostatecznych kosztów wybudowania drogi. Umowa podpisana zostanie do połowy 2015 roku.

Więcej przeczytasz w serwisie "Rynek Infrastruktury".

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Przestrzeń

W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Emilia Derewienko 25 sierpnia 2014

Łódź: czy tramwaj wróci na Broniewskiego?

Przestrzeń

Łódź: czy tramwaj wróci na Broniewskiego?

Kasper Fiszer 05 sierpnia 2014

Łódź: Estakada niezgody

Przestrzeń

Łódź: Estakada niezgody

Roman Czubiński 18 lipca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5