Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza budowa mostu w Brodnicy

Dalej Wstecz
Autor:

Edyta Wsół

Data publikacji:
2014-09-25 11:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ZDW Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza budowa mostu w Brodnicy
fot. asvensson, flickr.com, CCAświatła
W tym tygodniu przekazany został wykonawcy plac budowy mostu w ciągu ulicy Sienkiewicza w Brodnicy. Przeprawa będzie nieprzejezdna od połowy października. Inwestycja kosztuje 5,9 mln zł. Jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na ulicy Sienkiewicza w miejscu starej przeprawy powstanie nowa stalowa konstrukcja o większej nośności (40 ton). Wśród zastosowanych niestandardowych rozwiązań znajduje się miedzy innymi tak zwana cicha nawierzchnia, która znacznie ogranicza hałas. Na moście i dojazdach wpusty uliczne na deszczówkę będą wyposażone w osadniki (do kanalizacji trafi wstępnie oczyszczona woda ściekowa).

Pod mostem pojawią się także półki umożliwiające jaskółkom zakładanie gniazd. Wzmocnione zostaną przyczółki i filar. Roboty związane z budową nowej przeprawy zakończą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Podczas ich trwania most będzie nieprzejezdny. Wraz z mostem przebudowana zostanie ul Sienkiewicza na odcinku blisko 600 m.

– Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację mostu, która jednocześnie spełniała wszystkie warunki złożyła firma Want z Tczewa – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Inwestycja kosztować będzie 5,9 mln zł. Jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych funduszy z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego – dodaje dyrektor.

Plac budowy przekazano wykonawcy 23 września . Po ustaleniach z wykonawcą termin wprowadzanie zmian w organizacji ruchu polegający między innymi na wyłączeniu obiektu z użytkowania zaplanowano wstępnie na okres pomiędzy 10-15 października. Konieczne jest jeszcze uzgodnienie robót z gestorami sieci podziemnych.

Od połowy października kierowcy jadący tranzytem oraz pojazdy ciężarowe będą korzystać z objazdu wytyczonego tak zwaną trasą przemysłową. Przebiegać będzie on ulicami Podgórną i Piłsudskiego. Mieszkańcy Brodnicy będą mogli korzystać także ze mostów na Starym Mieście.

Więcej o budowanych mostach w serwisie "Rynek Infrastruktury".

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Fabryczna. Czy będzie kolejne opóźnienie?

Przestrzeń

Łódź Fabryczna. Czy będzie kolejne opóźnienie?

Roman Czubiński 08 września 2014

Wrocław udzieli dotacji na budowę wschodniej obwodnicy

Przestrzeń

Wrocław udzieli dotacji na budowę wschodniej obwodnicy

Edyta Wsół 05 września 2014

W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Przestrzeń

W Katowicach powstał ekologiczny biurowiec

Emilia Derewienko 25 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5