Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór z decyzją środowiskową. A jesienią przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-08-28 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław (Wroclaw.pl)

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór z decyzją środowiskową. A jesienią przetarg
fot. Tomasz Walków / wroclaw.pl
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór ma prawomocną decyzję środowiskową. To oznacza, że miasto będzie mogło ogłaszać przetarg na realizację tej inwestycji. Prace miałyby rozpocząć się w przyszłym roku i potrwać do 2020 r.

Trasa na Nowy Dwór jest planowana jako wydzielona, odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Ma przebiegać od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Strzegomskiej z Rogowską, a następnie wzdłuż Rogowskiej, wokół osiedla, do pętli Nowy Dwór. Najtrudniejszym elementem inwestycji będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w okolicach ul. Robotniczej.

Projekt budowlany dla większości trasy jest już gotowy. Teraz do Wrocławskich Inwestycji dotarła decyzja środowiskowa dla całości inwestycji, która jest już prawomocna. – To oznacza, że przetarg na realizację inwestycji jest coraz bliższy. Chcemy ogłosić go jeszcze jesienią – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Jeszcze jesienią ma zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Postępowanie będzie prowadzone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Pierwszy fragment od centrum do ul. Strzegomskiej zostanie wykonany w oparciu o gotowy już projekt budowlany. Fragment przez ulicę Rogowską będzie powstawał na bazie programu funkcjonalno-użytkowego, w którym znajdą się także uwagi z zakończonych spotkań konsultacyjnych. W tej chwili powstaje właśnie końcowy raport po konsultacjach z mieszkańcami.

Podpisanie umowy na budowę trasy tramwajowej jest możliwe na koniec 2017 roku. Prace budowlane planowane są w latach 2018-2020, natomiast uruchomienie trasy, zgodnie z obecnym harmonogramem inwestycji, na pierwszą połowę 2020 roku.

Cała inwestycja trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, łącznie z ostatnim odcinkiem od skrzyżowania Strzegomskiej i Rogowskiej do pętli Nowy Dwór, ma kosztować, według prognoz, około 230 milionów złotych. Pieniądze na wkład własny dla budowy trasy są zapisane w wieloletniej prognozie finansowej miasta i projekt jest na tzw. liście podstawowej do dofinansowania z UE. To oznacza, że przyznanie dofinansowania unijnego nie odbywa się poprzez konkursowe oceny rywalizujących projektów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław: W sierpniu przetarg na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 07 marca 2017

Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór dojedzie do stacji PKP

Redakcja 24 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5