Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Warszawa. ZUE: Projekt tramwaju na Bemowo? To nie my

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-07-10 15:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. ZUE: Projekt tramwaju na Bemowo? To nie my
fot. Martyn Jandułatramwaj
Po informacji dotyczącej koniecznego remontu otwartej w lutym trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich spółka ZUE przesłała do mediów oświadczenie, w którym odpowiedzialnością za błąd projektowy obciąża partnera w konsorcjum firmę Tor–Karr–Sson.

Sprawę już w serwisie opisaliśmy. Poprawki wymagają tory na skrzyżowaniu ul. Powstańców Ślaskich z Radiową, bo mijające się tam tramwaje zderzają się z lusterkami. Inwestycję realizowała firma Balzola, ale projekt powstał w ramach konsorcjum Tor–Kar–Sson i ZUE, które wygrało pierwotny przetarg na „zaprojektuj i buduj”, choć ostatecznie wykonawcę wybrano w powtórzonym przetargu.

Jak poinformowały Tramwaje Warszawskie, błąd powstał po stronie projektanta i to on zapłaci za naprawę, która potrwa jeszcze prawie dwa tygodnie (w tym czasie trasa tramwajowa jest zamknięta). ZUE wyjaśnia jednak, że we wspomnianym konsorcjum to jego lider, czyli Tor–Kar–Sson był odpowiedzialny za część projektową i w związku z tym nie poczuwa się do finansowej odpowiedzialności. Okazuje się, że po upublicznieniu informacji cena akcji firmy – notowanej na GPW - spadła o ponad 4 proc

Poniżej treść oświadczenia Grupy ZUE dotyczącego projektu „Zaprojektowanie i wybudowanie trasy tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Warszawie”:

„Informujemy, że ZUE SA, jako członek konsorcjum, wspólnie z Tor-Kar-Sson (jako liderem konsorcjum) zawarło w grudniu 2010 r. z Tramwajami Warszawskimi Sp. z o.o. umowę o zamówienie publiczne na wykonanie zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie trasy tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Warszawie”. Następnie, z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, zakres umowy został ograniczony poprzez wyłączenie z niego robót budowlanych dotyczących trasy tramwajowej. W ramach Konsorcjum podmiotem odpowiedzialnym za wykonanie dokumentacji projektowej trasy tramwajowej był wyłącznie lider konsorcjum - Tor-Kar-Sson, co oznacza, że ZUE SA nie ponosi żadnych obciążeń finansowych z tytułu błędów projektowych. Wg informacji uzyskanej od lidera konsorcjum problem jest obecnie usuwany przez Tor-Kar-Sson”.

W piątkowe popołudnie nie udało nam się uzyskać komentarza od Tor-Kar-Sson.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Szybciej tramwajem na Żerań Wschodni

Komunikacja

Warszawa: Szybciej tramwajem na Żerań Wschodni

Witold Urbanowicz 24 sierpnia 2015

Dwukierunkowe tramwaje przydadzą się na Bródnie podczas remontu

Komunikacja

Dwukierunkowe tramwaje przydadzą się na Bródnie podczas remontu

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2015

Warszawa. ZUE z umową. Przebuduje trasę tramwajową na Żerań

Komunikacja

Warszawa. ZUE z umową. Przebuduje trasę tramwajową na Żerań

Jakub Dybalski 12 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5