Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: ZTM tnie metro poza szczytem, bo nie ma pieniędzy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-02-08 16:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: ZTM tnie metro poza szczytem, bo nie ma pieniędzy
mat. ZTM Warszawa
Po feriach, od 11 lutego, pociągi metra będą jeździły rzadziej w międzyszczycie, wieczorem i w weekendy. - W ten sposób dopasowano częstotliwość kursowania pociągów do rzeczywistych potrzeb - przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Ograniczenia związane są ze spodziewanym spadkiem dochodów miasta i wynikającym z tego "zamrożeniem" 190 mln zł przeznaczonych na komunikację, co stanowi ok. 8% zaplanowanego budżetu ZTM-u. Pisaliśmy o tym już nie raz. Na szczęście dla pasażerów w godzinach szczytu dotychczasowa częstotliwość metra będzie utrzymana - rano pociągi będą nadal jeździły co 2:50, a po południu co 3:00 (rozkładowy czas następstwa ze stacji końcowych). Również w weekendowe noce będą jeździły, tak jak przedtem, co kwadrans.

Dłużej pasażerowie będą czekać w pozostałych porach. - Niewielkie zmniejszenie częstotliwości kursowania dotyczyć będzie jedynie tych okresów, w których z metra korzysta mniejsza liczba pasażerów. Pociągi dysponują dużą rezerwą miejsc - przekonuje ZTM. W międzyszczycie pociągi będą kursować co 4:10, a nie co 3:50. Częstotliwość będzie też ograniczana od godz. 21:00. Czas następstwa będzie wydłużany stopniowo z 6:40 do 9:50.

Zmiany zostaną wprowadzone też w weekendy. W soboty w godz. 10:00 - 17:00 pociągi będą jeździć co 5:50, czyli o minutę rzadziej. Od godz. 17:00 do godz. 20:00 częstotliwość spadnie z 5:50 do 7 minut, natomiast po 20:00 częstotliwość będzie zmniejszana stopniowo z 7:15 do 9 minut. Natomiast w niedziele w godz. 6:30 - 19:00 pociągi będą kursować co 6:45, zamiast co 5:50. Po godz. 19:00 częstotliwość będzie spadać stopniowo od ok. 7 min. do 9:50.

- Podobne parametry rozkładu jazdy zostały wprowadzone w trakcie trwających obecnie ferii zimowych i z obserwacji wynika, że nie wpłynęło to na pogorszenie komfortu podróży - przekonuje ZTM. Urzędnicy jednak przemilczeli fakt, że w ferie ruch jest mniejszy w związku z przerwą w szkołach, sesją i przerwą na uczelniach oraz wyjazdami.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: 100 mln zł mniej na komunikację. Przewoźnicy zacisną pasa

Prawo & Finanse

Warszawa: 100 mln zł mniej na komunikację. Przewoźnicy zacisną pasa

Witold Urbanowicz 03 października 2013

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi

Prawo & Finanse

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi

Witold Urbanowicz 20 maja 2013

Już wiadomo: nie będzie nocnego metra i rzadziej poza szczytem

Prawo & Finanse

Już wiadomo: nie będzie nocnego metra i rzadziej poza szczytem

Witold Urbanowicz 04 stycznia 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5