Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-13 11:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg
Wizualizacja nowych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów na rondzie Czterdziestolatka mat. UM Warszawa
Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg
Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg
Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg
Warszawa: Zmiany w al. Jana Pawła II i na rondzie Czterdziestolatka. Rusza przetarg
Warszawski ZDM ogłosił wyczekiwany przetarg na przebudowę odcinka al. Jana Pawła II w rejonie Dworca Centralnego. Pojawią się drogi rowerowe, miejsca postojowe, zieleń oraz dodatkowe przejścia naziemne w rejonie ronda Czterdziestolatka.

Przedmiotem przetargu jest budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II na odcinku od ronda ONZ do ul. Nowogrodzkiej. Pod tą niepozorną nazwą kryją się jednak większe, zapowiadanie już od lat zmiany, w wyniku których al. Jana Pawła II z przeskalowanymi jezdniami zmieni swoje oblicze.

Jak informuje Urząd Miasta, inwestycja obejmuje kompleksową modernizację alei Jana Pawła II, między rondem ONZ a ul. Nowogrodzką, wraz z rondem Czterdziestolatka. Ulica ma uzyskać reprezentacyjny charakter.  – W grudniu przedstawiłem koncepcję Nowego Centrum Warszawy – centrum bardziej bezpiecznego, zielonego i przyjaznego. Czas na realizację! Rusza przetarg na przejścia naziemne na rondzie Czterdziestolatka, ścieżkę rowerową łączącą je z rondem ONZ i nowe szpalery drzew na tym odcinku – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Wprowadzony zostanie jednolity przekrój jezdni. Dziś w rejonie Dworca Centralnego znajduje się nawet pięć pasów ruchu, choć wcześniej i dalej kierowcy mają do dyspozycji tylko trzy pasy. Z tego wzlędu zmiana przekoju jezdni, jak zapewnia Ratusz, nie będzie wpływu na przepustowość ruchu. Jednocześnie, dzięki zabraniu nadmiarowych pasów, pojawi się przestrzeń po obu stronach ulicy z przeznaczeniem na drogi rowerowe, miejsca parkingowe oraz zieleń. Drzew ma być blisko dwa razy więcej, do tego dochodzą trawniki, krzewy i byliny. 

Nowe przejścia naziemne zostaną wytyczone po północnej stronie ronda Czterdziestolatka (przy przystankach tramwajowych), po zachodniej stronie oraz na wysokości ul. Nowogrodzkiej. Przejścia znacznie poprawią dostępność tej części miasta, w tym przystanków tramwajowych Dworzec Centralny w ciągu al. Jana Pawła II.

Droga rowerowa po zachodniej stronie zostanie poprowadzona od ronda ONZ do ulicy Nowogrodzkiej, którą rowerzyści mogą dojechać do Marszałkowskiej i Koszykowej (ruch dwukierunkowy na jezdni jednokierunkowej). Tam, gdzie to możliwe, ciąg rowerowy będzie oddzielony od chodnika pasem zieleni. Ponadto, jak zapowiada Urząd Miasta, mocno uczęszczana droga dla rowerów i przejazd rowerowy po południowej stronie ronda ONZ zostaną poszerzone z dwóch do trzech metrów. Zostaną również wykonane łączniki rowerowe do ślepo zakończonych ulic Siennej i Śliskiej. Pojawi się też ponad 100 stojaków rowerowych.
 
Termin składania ofert mija 2 marca. Roboty miałyby zakończyć się w listopadzie 2020 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5