Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Warszawa: Funkcjonowanie SKM w aglomeracji stabilne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-01-04 16:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Funkcjonowanie SKM w aglomeracji stabilne
Fot. Mirosław Robakowski
Przed końcem roku pojawiła się informacja o groźbie wycofania pociągów SKM z Otwocka i skrócenia ich do stacji Warszawa Falenica. Ostatecznie w nowym roku nic się nie zmieniło. Jak zapewnia rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, funkcjonowanie tego połączenia jest bezpieczne.

Funkcjonowaniu linii SKM do Józefowa i Otwocka zagrażał brak porozumienia pomiędzy władzami tych miast a powiatem odnośnie pokrycia kosztów połączenia. Ostatecznie jednak przyszłość linii S1 została zabezpieczona. - Sytuacja SKM we wszystkich relacjach jest obecnie stabilna - uspokaja Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Koszt funkcjonowania linii SKM S1 do Józefowa i Otwocka w 2013 r. to 4,1 mln zł. Większość tej kwoty wyłożyć muszą władze tych miast. Łączne wydatki Otwocka na rzecz warszawskiego ZTM-u wyniosą w tym roku ok. 4,65 mln zł. Obejmuje to linie autobusowe 702, 722 i N75 (ta linia została jednak wycofana od nowego roku), linię SKM, wspólny bilet na pociągi Kolei Mazowieckich oraz naprawę infrastruktury przystankowej. Józefów z kolei wyda na rzecz ZTM-u kwotę 1,35 mln zł. Powyższe wydatki nie uwzględniają tego, że od 1 kwietnia br. wspólny bilet na kolej przestanie obowiązywać w obecnym kształcie - ZTM wypowiedział wszystkim samorządom umowy. W ciągu tych trzech miesięcy mają zostać ustalone nowe zasady funkcjonowania oferty.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Czy miasto słusznie rezygnuje z ajentów autobusowych?

Prawo & Finanse

Warszawa: Czy miasto słusznie rezygnuje z ajentów autobusowych?

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2013

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi

Prawo & Finanse

Warszawa na opóźnionym metrze nie zaoszczędzi

Witold Urbanowicz 20 maja 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5