Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ursus i Autosan w przemyskim przetargu na nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

mj / TP

Data publikacji:
2017-10-12 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ursus i Autosan w przemyskim przetargu na nowe autobusy
Autosan SancityFot. ms, transport-publiczny.pl
W Przemyślu trwa przetarg na dostawę 15 fabrycznie nowych autobusów miejskich, w tym dwóch na gaz. MZK Przemyśl chce też wyposażyć wszystkie jeżdżące autobusy w monitoring i system informacji pasażerskiej.

Przedmiotem zamówienia jest 15 fabrycznie nowych autobusów o długości ok. 12 metrów. Za autobus fabrycznie nowy uznaje się autobus wyprodukowany nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ustalonym umową terminem odbioru.

Zamówienie jest podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy 13 autobusów o standardowym napędzie. Druga – to dwa autobusy CNG. W obu przypadkach cena to 60 proc. wagi oceny ofert, warunki techniczne to 25 proc., a gwarancja – 15 proc. W obu częściach chodzi o fabrycznie nowe, niskopodłogowe autobusy dla komunikacji miejskiej.

Ursus i Autosan chętny do dostaw

Na dostawę autobusów z napędem dieslowym zgłosiło się dwóch producentów – Ursus Bus oraz Autosan. Cena zaproponowana przez drugą firmę jest jednak niższa i wynosi 11,5 mln zł brutto. Pierwsze siedem sztuk pojazdów dotarłoby do Przemyśla do 30 lipca 2018 roku, zaś kolejne 6 – o miesiąc później. Nieco droższy jest Ursus Bus. Oferta firmy opiewa na 11,67 mln zł brutto. Terminy dostaw są takie same jak u konkurenta. Obie oferty mieszczą się w budżecie miasta, które na to zadanie przygotowało budżet wartości 11,99 mln zł.

W przypadku autobusów napędzanych ciekłym gazem o zamówienie stara się wyłącznie Autosan, który wycenił swoją ofertę na 2,38 mln zł brutto. Mogłyby one dotrzeć do miasta do 30 sierpnia 2018 roku. Niestety, oferta wykracza poza budżet, który wynosi 2,214 mln zł.

System informacji dla pasażera

Dodatkowo przewiduje się wyposażenie autobusów w system informacji pasażerskiej i monitoringu wizyjnego zarówno w nowych autobusach, jak i w 25 autobusach już eksploatowanych (Otokar Vectio 250LE – 12 autobusów, Solaris Urbino 10 – 2 autobusy, Solaris Urbino 12 CNG – 1 autobus, Jelcz PR 110 – 6 autobusów, Jelcz PR 120M – 1 autobus, Jelcz PR 120M/G – 3 autobusy). Wyposażenie obejmuje system informacji pasażerskiej, kasowniki, system monitoringu wizyjnego, system zliczania pasażerów w dwóch autobusach oraz system zajezdniowy, czyli oprogramowanie dyspozytorskie i wyposażenie dodatkowe.

Swoje oferty złożyły R&G Plus oraz Pixel. Pierwsza firma z Mielca okazała się tańsza i za doposażenie przemyskich autobusów chce 2,19 mln zł brutto. Pixel zaoferował prace za 2,49 mln zł brutto. Budżet tego zadania wynosił 3 mln zł. Zakup autobusów i sprzętu ma być współfinansowany z funduszy unijnych i zamawiający zastrzega możliwość wycofania się z zamówienia, jeśli nie otrzyma dofinansowania.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra z elektrykami Ursusa i przegubami Mercedesa

Komunikacja

Zielona Góra z elektrykami Ursusa i przegubami Mercedesa

Witold Urbanowicz 10 października 2017

Warszawa: Elektryczne Ursusy wożą pasażerów

Przestrzeń

Warszawa: Elektryczne Ursusy wożą pasażerów

Redakcja 28 września 2017

Bolesławiec znów rozpisuje przetarg na 13 autobusów

Komunikacja

Bolesławiec znów rozpisuje przetarg na 13 autobusów

Jakub Dybalski 31 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5