Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sosnowiec. Powstaną nowe drogi rowerowe za 5 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-06-26 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sosnowiec. Powstaną nowe drogi rowerowe za 5 mln zł
fot. MJ
Sosnowiecki Magistrat poinformował o wyłonieniu firm, które za ponad 5,1 mln zł wybudują w mieście prawie 2,5 km nowych dróg rowerowych. Inwestycja połączy centrum miasta z dzielnicami Pogoń i Stary Sosnowiec

Jak określają to urzędnicy Sosnowca, będzie to „prawdziwa rewolucja dla rowerzystów i pieszych”. Zadanie budowy nowych ścieżek podzielono na trzy części. Wszystkie powinny być zrealizowane do końca października tego roku.

Pierwsze zadanie dotyczy połączenia drogi rowerowej z istniejącą już trasą biegnącą wzdłuż ulicy Będzińskiej. Trasa zapewni możliwość bezpiecznego dojazdu do ulicy Żeromskiego i dalej w kierunku Parku Sieleckiego oraz połączy Pogoń z centrum Sosnowca. W ramach zlikwidowane zostanie nieczynne przejście podziemne pod ulica Orlą w okolicy Parku Dietla. Wejścia poniżej schodów zostaną zamurowane, a schody zasypane. Biegi schodów pokryje warstwa kruszywa stanowiącego podbudowę nowej nawierzchni pieszej. Zadanie zostanie prawdopodobnie powierzone firmie Eurovia Polska. Wybrana oferta opiewa na 1,99 mln zł.

Firma Hydrogop wraz z TB Infra Mariusz Życiński z ofertą za 1,6 mln zł została wskazana do realizacji drugiej części projektu. Dotyczy ona budowy drogi rowerowej oraz chodnika od ulicy Orlej do okolic skrzyżowania z Aleją Mireckiego. W tym miejscu droga rowerowa połączy się z właśnie z budowanym fragmentem ścieżki biegnącej wzdłuż dalszej części ulicy Grota-Roweckiego, aż do wiaduktu nad trasą ekspresową S86.

Powstanie również kilometrowy odcinek wzdłuż al. Mireckiego. Do realizacji trzeciego zadania wybrano to samo konsorcjum z ofertą na 1,42 mln zł. Droga połączy się z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż której wybudowany zostanie ostatni brakujący odcinek trasy, pozwalający na dojechanie rowerem do ścisłego centrum miasta czyli ul. 3 Maja.

– To pozwoli nam już całkowicie spiąć system dróg rowerowych na Pogoni i Starym Sosnowcu, co pozwoli na bezpieczne dojechanie dwuśladem do centrum miasta. Skorzystają też piesi, bo budowie dróg rowerowych towarzyszy przebudowa chodników – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Łącznie w Sosnowcu ma powstać blisko 2,5 km nowych dróg rowerowych. Trzy zadania – jeżeli uda się podpisać umowy – będą kosztować 5,1 mln zł. Ścieżki mają mieć nawierzchnię z mieszanek asfaltu syntetycznego o kolorze czerwonym, wszystko ma być odpowiednio oznakowane. Na przeważającej większości odcinków zachowany zostanie parametr dla drogi dwukierunkowej szerokości 2 metrów.


mat. UM Sosnowiec

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Rekordowy Rowerowy Maj 2019

Mobilność

Warszawa. Rekordowy Rowerowy Maj 2019

Jakub Dybalski 07 czerwca 2019

Utrecht. Miasto, w którym (prawie) każdy ma rower

Mobilność

Utrecht. Miasto, w którym (prawie) każdy ma rower

Jakub Dybalski 01 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5