Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Siedlce od września z centrum przesiadkowym

Dalej Wstecz
Autor:

Tomasz Kościelny

Data publikacji:
2018-03-13 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedlce od września z centrum przesiadkowym
Fot. Mat. promocyjne UM Siedlce
Za pół roku mieszkańcy Siedlec nareszcie będą mogli korzystać z obiecywanego od lat i długo wyczekiwanego centrum przesiadkowego. Inwestycja jest dofinansowana pieniędzmi pochodzącymi z Unii Europejskiej.

Centrum przesiadkowe powstaje na terenach miejskich, które w przeszłości należały do kolei, w obrębie ulic: Składowej, Orlicz-Dreszera i Partyzantów. Centrum przesiadkowe to przede wszystkim pierwszy parking z prawdziwego zdarzenia w rejonie stacji kolejowej. Dwupoziomowy obiekt zapewni ok. 300 miejsc dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy.

Tuż obok parkingu, w obszarze centrum, znajdzie się 18 stanowisk do obsługi komunikacji miejskiej i regionalnej. Koncepcja centrum zakłada bowiem zlokalizowanie bazy dla firm zajmujących się przewozem osób. Wiata autobusowa zapewni powierzchnię ok. 2 tys. m2 na potrzeby przewoźników. Na terenie centrum zostanie zainstalowana dynamiczna informacja przystankowa komunikacji miejskiej.

Poza tymi dwoma obiektami, powstaną także parkingi naziemne dla samochodów osobowych, miejsce postojowe dla autobusów, drogi wewnętrzne, place manewrowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Rozstrzygnięty kilka dni temu przetarg został ogłoszony 5 stycznia. Najtańsza złożona oferta przekraczała budżet zamawiającego, jednak rada miasta zdecydowała się dołożyć do inwestycji ponad 1,5 mln zł. Projekt budowy centrum przesiadkowego został wpisany w Regionalny Instrument Terytorialny Mazowsza, co umożliwiło Siedlcom starania o pozyskanie pieniędzy unijnych na to przedsięwzięcie. Wartość całej inwestycji to ponad 15 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 11,5 mln zł.

Budowa centrum przesiadkowego to jedna z kilku inwestycji, które mają usprawnić transport w tej części miasta. Dwa lata temu w Siedlcach zakończyła się gruntowna modernizacja stacji kolejowej. W tej chwili, poza centrum przesiadkowym w bezpośrednim sąsiedztwie stacji, powstaje trzeci odcinek wewnętrznej trasy obwodowej miasta, który wyprowadzi część ruchu kołowego z centrum. Drogowcy budują także trasy dojazdowe do tunelu pod stacją kolejową będącego kolejną przeprawą pomiędzy północną a południową częścią Siedlec.

Centrum przesiadkowe będzie funkcjonowało w Siedlcach od początku września.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Powstanie centrum przesiadkowe w Pszczynie. Ruszył przetarg

Przestrzeń

Powstanie centrum przesiadkowe w Pszczynie. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 05 marca 2018

Centrum Przesiadkowe w Chorzowie może być trzy razy lepsze

Przestrzeń

Centrum Przesiadkowe w Chorzowie może być trzy razy lepsze

Jakub Madrjas 27 lutego 2018

Lublin: Trwają przygotowania do budowy zintegrowanego dworca [wizualizacje]

Komunikacja

Lublin: Trwają przygotowania do budowy zintegrowanego dworca [wizualizacje]

jar, Transport Publiczny 17 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5