Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rzeszów przebuduje 123 zatoki autobusowe za fundusze unijne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-08 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów przebuduje 123 zatoki autobusowe za fundusze unijne
fot. Martyn Janduła
Rzeszów ogłosił przetarg na zaprojektowanie i przebudowa w sumie 123 zatok autobusowych. Zadanie, finansowane ze środków unijnych, będzie kosztować blisko 7 mln zł.

Przetarg, wchodzący w skład projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie” jest podzielony na trzy części. Do zadań wykonawcy będzie należeć m.in. wymiana krawężników na zatokach autobusowych na krawężniki profilowane peronowe, wymiana nawierzchni na zatokach na betonową, przełożenie i wykonanie nowych chodników, budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, przebudowę infrastruktury przystankowej. Długość krawędzi zatrzymania ma wynosić min. 20 m. Do obowiązków wykonawcy należy regulacja stanu prawnego nieruchomości, na których zlokalizowane są zatoki autobusowe.

Pierwsza część zakłada zaprojektowanie i przebudowę 60 zatok autobusowych, dla których roboty drogowe nie wykraczają poza granice pasa drogowego. Wartość tej części szacowana jest na 880 tys. zł, z możliwością zwiększenia zamówienia o kolejne 300 tys. zł.

Druga część obejmuje zaprojektowanie i przebudowę 23 zatok autobusowych, dla których roboty drogowe nie wykraczają poza granice pasa drogowego z wykonaniem nawierzchni zatok. Koszt tej części szacowany jest na nieco ponad 3 mln zł, z możliwością zwiększenia zamówienia o jedną trzecią.

Ostatnia część zakłada zaprojektowanie i przebudowę 40 zatok autobusowych, dla których roboty drogowe wykraczają poza granice pasa drogowego. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,85 mln zł, z możliwością zwiększenia zamówienia o 950 tys. zł.

Termin składania ofert mija 14 lutego. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz okres rękojmi za wady robot budowlanych (40%). Inwestycja ma zostać wykonana do końca listopada 2018 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Piła przebuduje 11 przystanków

Przestrzeń

Piła przebuduje 11 przystanków

Witold Urbanowicz 28 marca 2017

Bydgoszcz buduje zatoki

Przestrzeń

Bydgoszcz buduje zatoki

Dominik Wójcik 25 maja 2015

Zatoki? Leczy się w Szczecinie. W Warszawie są pierwsze deklaracje

Przestrzeń

Zatoki? Leczy się w Szczecinie. W Warszawie są pierwsze deklaracje

Justyna Urbaniak 22 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5