Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Rzeszów inwestuje w budowę systemu integrującego transport publiczny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-01-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Rzeszów inwestuje w budowę systemu integrującego transport publiczny
Artnowo, lic/ CC BY-SA 3.0 Wikiedia
W Rzeszowie już jest pierwszy z autosanów, które miasto kupiło dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Nowych autobusów - autosanów i mercedesów - będzie w sumie osiemdziesiąt. Jest to element projektu budowy systemu integrującego transportu publiczny Rzeszowa i okolic.

Samych Autosanów Sanity będzie 20. Mają 10,5 metra długości, troje drzwi i mieszczą koło stu osób. Na razie trwa odbiór techniczny samochodu. Trzeba go ubezpieczyć, zainstalować kasowniki i zarejestrować.

Rzeszów kupił też 60 jednoczłonowych samochodów Mercedes Citaro. Połowa z nich już wozi pasażerów. Wszystkie autobusy zjawią się w mieście do końca marca 2014 roku.

Projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic" to nie tylko nowe pojazdy, ale też przebudowa przystanków, pętli i aż 11 skrzyżowań. Zostaną też udrożnione trasy wlotowe (ul. Podkarpacka, Lubelska, Rejtana, Wyzwolenia). 6 km nowych buspasów ułatwi poruszanie się autobusami.

Rzeszowski projekt przewiduje również stworzenie systemu informatycznego, który wspomoże zarządzanie autobusami. Za innowacyjność techniczną i technologiczną otrzymał on statuetkę Innowacyjność w transporcie.

Projekt zakończy się w styczniu 2015 roku. Pochłonie ponad 415 mln zł, dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 311,1 mln zł.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5