Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

MPK Lublin buduje kolejną zajezdnię dla swoich trolejbusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-09 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Lublin buduje kolejną zajezdnię dla swoich trolejbusów
fot. fb Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie
MPK Lublin jest w trakcie budowy nowej zajezdni trolejbusowej, gdzie garażować będzie część pojazdów przewoźnika. MPK szacuje, że nowa baza pomieści około 30 pojazdów. Zajezdnia ma być gotowa na przełomie 2023 i 2024 roku.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie rozpoczęło w lutym bieżącego roku budowę nowej zajezdni trolejbusowej przy ulicy Głuskiej 6, gdzie MPK ma swoją działkę. Jak podkreśla Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa przewoźnika, spółka deklarowała chęć budowy nowej zajezdni na tym terenie od momentu zakupu działki w 2014 roku. Teren ma wielkość około jednego hektara.

– Stacjonować ma tu ok. 30 pojazdów, które będą rozpoczynać kursy z pętli w Abramowicach. Będą to trolejbusy wyposażone w tzw. dodatkowy napęd. Za uruchomieniem tego typu minizajezdni zawsze przemawiają względy ekonomiczne i logistyczne. Po pierwsze oszczędzamy na tzw. kilometrach dojazdowych. Wiadomo, że mało ekonomiczne jest jechać na drugi koniec miasta, by stamtąd rozpocząć kurs. Spółka szacuje, że rocznie na takim rozwiązaniu oszczędzi ok. 500 tys. złotych – mówi nam Weronika Opasiak.

Jak dodaje rzeczniczka, prace przy budowie już trwają. Zaczęły się one od wyburzenia dwóch starych magazynów, które były usytuowane od ulicy Wita Stwosza. W tym miejscu ma znaleźć się ekran akustyczny, oddzielający zajezdnię od znajdujących się przy ulicy domów jednorodzinnych. Spółka szacuje, że ten etap prac potrwa maksymalnie pół roku i pochłonie około 1,5 miliona złotych.

– Potem przy ul. Głuskiej wybudowany zostanie nowy budynek, w którym będzie funkcjonować hala napraw bieżących, myjnia i dyspozytornia. Kolejny etap obejmie budowę placu postojowego wraz z pętlą nawrotową. Chcielibyśmy, by zajezdnia przy ul. Głuskiej ruszyła na przełomie 2023/2024 roku – informuje nas rzeczniczka MPK.

Weronika Opasiak informuje też, że przewoźnik posiada obecnie dwie duże zajezdnie przy ulicy Grygowej, jedną dla autobusów, a jedną dla trolejbusów. Ponadto autobusy są też garażowane w zajezdni przy Stefczyka, gdzie mieści się około 50 pojazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5