Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rewitalizacja Łodzi: Przy Kilińskiego powstanie park kieszonkowy

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-08-14 15:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rewitalizacja Łodzi: Przy Kilińskiego powstanie park kieszonkowy
Skrzyżowanie Kilińskiego - Jaraczafot. bolo1910, fotopolska.eu, lic. CC Share Alike 3.0 Unported
Łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił kolejny przetarg na zadanie w ramach obszarowej rewitalizacji Łodzi. Tym razem dotyczy ono przebudowy ulic oraz urządzenia terenów zielonych, których brakuje w tej części Łodzi. Podobnie jak pozostałe inwestycje w rewitalizowanych kwartałach, prace powinny zakończyć się pod koniec roku 2019.

Zamówienie będzie podzielone na pięć zadań. Pierwszym z nich będzie przebudowa ul. Rewolucji 1905 r. między Wschodnią a Kilińskiego z wyłączeniem skrzyżowań. Skrzyżowanie z Kilińskiego, wraz z odcinkiem tej ulicy od ul. Rewolucji do Jaracza, wejdzie w skład drugiego. Dalszy odcinek, od Jaracza do Narutowicza, to zadanie numer 3.

Warto zauważyć, że ulica Kilińskiego na odcinku Narutowicza – Rewolucji i dalej do Północnej była przebudowywana stosunkowo niedawno – 10 lat temu. Przebudowa ulic ma być kompleksowa i obejmować zarówno jezdnie, jak i chodniki, meble miejskie oraz infrastrukturę przystankową (wzorem dalszego odcinka ul. Kilińskiego przewidziano podświetlanie krawędzi).

Czwarte zadanie obejmuje utworzenie parku kieszonkowego na pustej obecnie posesji przy Kilińskiego 40, w pobliżu siedziby Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Piąte dotyczy zagospodarowania jednej z pobliskich działek.

Kryterium wyboru wykonawcy to w 60% cena. Po 10% punktów można uzyskać za zatrudnienie osób dotychczas zarejestrowanych jako bezrobotne, a także za wydłużenie okresu gwarancji. Oferty można składać do 19 września. Zamawiający oczekuje zakończenia prac do 29 listopada 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Przetargi na rewitalizację okolic Włókienniczej

Przestrzeń

Łódź: Przetargi na rewitalizację okolic Włókienniczej

Roman Czubiński 08 sierpnia 2017

Łódź: W przyszłym roku „wyprostowanie” Traugutta przy dworcu

Przestrzeń

Łódź: W przyszłym roku „wyprostowanie” Traugutta przy dworcu

Roman Czubiński 03 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5