Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Poznań: Powstanie plan transportowy aglomeracji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-05-2013
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Poznań: Powstanie plan transportowy aglomeracji
WU
Poznań i powiat poznański podpisały w piątek umowę z konsorcjum, które wykona badania i opracuje plan transportowy dla aglomeracji poznańskiej. Zadanie zrealizuje Biur Inżynierii i Transportu Pracownie Projektowe Cejrowski&Krych i SMG/KRC Poland-Media - informuje PAP.

Przedsięwzięcie o nazwie "Badanie i opracowanie planu transportowego Aglomeracji Poznańskiej" pochłonie ponad 2 mln zł. 1,8 mln zł z tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z funduszy unijnych.

Konsorcjum ma rozpocząć badania ankietowe w przyszłym tygodniu. Cały projekt powinien zostać zakończony do lipca przyszłego roku. Część badań będzie przeprowadzona jako ankiety z mieszkańcami, ponadto zostaną wykonane badanie natężenia ruchu, jakości usług transportowych oraz kampania promocyjno-informacyjna.

Jak mówi Mirosław Kruszyński, wiceprezydent Poznania, miasto opracuje plan wspólnie z powiatem ziemskim ze względu na to, że transport publiczny w aglomeracji poznańskiej jest jednym organizmem i współdziałanie wydaje się być uzasadnione.

Plan transportowy aglomeracji pozwoli określić sposób realizacji potrzeb przewozowych mieszkańców i będzie uwzględniał między innymi oczekiwane standardy podróży, prognozy potrzeb przewozowych, możliwości finansowe oraz skutki oddziaływania na środowisko.

Według wiceprezydenta Kruszyńskiego, stworzenie takiego planu ułatwi organizowanie skutecznego transportu publicznego oraz pomoże w planowaniu inwestycji transportowych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5