Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Powstał plan rozwoju transportu w Krakowie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-05-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Powstał plan rozwoju transportu w Krakowie
WU
Na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa wykonany został projekt dokumentu pn. "Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Miejskiej Kraków i Gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Kraków zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego".

Z opracowaniem można się zapoznać na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa lub bezpośrednio w Wydziale Gospodarki Komunalnej UMK.

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym - samorząd, któremu powierzono zadanie organizacji publicznego transportu zbiorowego na mocy porozumienia między gminami, których obszar liczy łącznie co najmniej 80 tys. mieszkańców zobowiązany jest do uchwalenia planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego zwanego planem transportowym.

Plan transportowy jako akt prawa miejscowego stanowić będzie podstawę wszelkich działań jednostki samorządu terytorialnego w zakresie publicznego transportu zbiorowego na jej terenie.

W związku z tym, na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa (Wydział Gospodarki Komunalnej) wykonany został projekt dokumentu pn. "Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Miejskiej Kraków i Gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Kraków zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego".

W opracowaniu ujęto m.in. stan zagospodarowania przestrzennego i wpływ transportu na środowisko. Dokument uwzględnia potrzebę zrównoważonego rozwoju transportu, w szczególności potrzeby osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5