Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Powstał plan rozwoju transportu w Krakowie

Dalej Wstecz
Autor:

Rynek Infrastruktury

Data publikacji:
2013-05-30 09:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstał plan rozwoju transportu w Krakowie
WU
Na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa wykonany został projekt dokumentu pn. "Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Miejskiej Kraków i Gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Kraków zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego".

Z opracowaniem można się zapoznać na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa lub bezpośrednio w Wydziale Gospodarki Komunalnej UMK.

Zgodnie z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym - samorząd, któremu powierzono zadanie organizacji publicznego transportu zbiorowego na mocy porozumienia między gminami, których obszar liczy łącznie co najmniej 80 tys. mieszkańców zobowiązany jest do uchwalenia planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego zwanego planem transportowym.

Plan transportowy jako akt prawa miejscowego stanowić będzie podstawę wszelkich działań jednostki samorządu terytorialnego w zakresie publicznego transportu zbiorowego na jej terenie.

W związku z tym, na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa (Wydział Gospodarki Komunalnej) wykonany został projekt dokumentu pn. "Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Gminy Miejskiej Kraków i Gmin sąsiadujących, z którymi Gmina Kraków zawarła porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego".

W opracowaniu ujęto m.in. stan zagospodarowania przestrzennego i wpływ transportu na środowisko. Dokument uwzględnia potrzebę zrównoważonego rozwoju transportu, w szczególności potrzeby osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej zdolności ruchowej.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Na Mazowszu trwają konsultacje planu transportowego

Komunikacja

Na Mazowszu trwają konsultacje planu transportowego

jd, inf. pras. 27 sierpnia 2014

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Prawo & Finanse

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Rafał Jasiński 26 sierpnia 2014

Dr inż. Chmielewski: Kolej bywa niekonkurencyjna wobec autobusów

Komunikacja

Dr inż. Chmielewski: Kolej bywa niekonkurencyjna wobec autobusów

Paweł Rydzyński 21 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5