Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Ponad 450 tys. zł kary dla PLK za system (dez)informacji pasażerskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2013-06-21 13:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ponad 450 tys. zł kary dla PLK za system (dez)informacji pasażerskiej
Fot. Witold Urbanowicz
PKP PLK naruszyły zbiorowe interesy pasażerów tam, gdzie wdrażany był nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej. Wczoraj (20 czerwca) UTK - w związku z licznymi uchybieniami - nałożył na zarządcę infrastruktury kolejowej karę w wysokości 452 080 zł.

O tym, że nowy system informacji pasażerskiej wdrażany od połowy zeszłego roku przez PKP PLK dezinformuje, pisaliśmy już nie raz - także w tym tygodniu. Prezes UTK, w związku ze skargami podróżnych, prowadził w tej sprawie postępowanie z urzędu.

Jakich uchybień dopatrzył się Urząd Transportu Kolejowego? M.in. nieprawidłowe realizowanie obowiązku udzielania pasażerom informacji o kursowaniu pociągów, informacje o przyjazdach i odjazdach oraz wszelkich odstępstwach od rozkładu wprowadzające w błąd i prowadzące do dezinformacji (m.in. stacje Warszawa Stadion, Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia i Kraków Główny) oraz przekazywanie komunikatów dźwiękowych niespójnych z treściami zamieszczonymi na wyświetlaczach (Warszawa Wschodnia i Zachodnia).

Jak podaje UTK, podróżni skarżyli się, że byli wprowadzani w błąd informacjami, które nie zgadzały się ze stanem faktycznym. O tym, że czekają na niewłaściwym peronie lub wsiedli do nieodpowiedniego pociągu dowiadywali się często dopiero po jego odjeździe.

PKP PLK mają zapłacić dokładnie 452 080,00 zł kary do budżetu państwa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Grudziądzu - system ITS od KZŁ Bydgoszcz

Przestrzeń

W Grudziądzu - system ITS od KZŁ Bydgoszcz

KZŁ Bydgoszcz 05 czerwca 2013

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach

Prawo & Finanse

PKP PLK przejmie obsługę systemu informacji na warszawskich dworcach

Witold Urbanowicz 28 czerwca 2013

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5