Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Płock buduje system roweru publicznego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-02-13 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Płock buduje system roweru publicznego
fot. Rommullus, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Miejski Zarząd Dróg w Płocku rozpisał przetarg na stworzenie i zarządzanie systemem roweru miejskiego w tym mieście. Bike sharing ma się składać z 250 rowerów, z możliwością powiększenia go. Operator będzie nim zarządzał do końca 2020 r.

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie i organizacja systemu roweru miejskiego pod nazwą Płocki Rower Miejski, który ma się składać z 250 rowerów na 25 stacjach i w sumie w 375 stojakach (średnio 15 stojaków na stację). Każda stacja ma być wyposażona w terminal z panelem sterującym i informacyjnym.

W ramach prawa opcji Płock zastrzega sobie możliwość zamówienia czterech dodatkowych stacji na sezony 2019 i 2020.

Oferty zostaną rozpatrzone według trzech kryteriów. Najważniejsza będzie cena usługi (60 proc.), po 20 proc. punktów będzie do zebrania za termin uruchomienia systemu i za czas reakcji na interwencję.

Do przetargu mogą przystąpić wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej przez 12 miesięcy zarządzali dostarczonym wcześniej systemem roweru miejskiego składającym się ze 140 rowerów. Ten wymóg ma zostać spełniony w ramach jednej umowy, a jeśli w przetargu startuje kilka podmiotów w konsorcjum, powyższy wymóg musi spełniać co najmniej jeden z nich.

Płock od pewnego czasu przygotowywał się do stworzenia systemu roweru miejskiego. Dziś dysponuje ok. 80 kilometrami dróg rowerowych. Pod koniec zeszłego roku wskazał 20 lokalizacji, w których mają stanąć stacje (wszystkie w północnej części miasta) a decyzję o lokalizacji pozostałych pięciu oddano mieszkańcom.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. 11 nowych stacji Veturilo na stacjach Orlenu

Komunikacja

Warszawa. 11 nowych stacji Veturilo na stacjach Orlenu

Jakub Dybalski 13 lutego 2018

USA. Po raz pierwszy aplikacją Ubera można zamówić… rower

Mobilność

USA. Po raz pierwszy aplikacją Ubera można zamówić… rower

Jakub Dybalski 06 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5