Partnerzy serwisu:
Komunikacja

PKS Łódź integruje się z SuperPKS

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-03-21 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Łódź integruje się z SuperPKS
Kurs PKS Łódź do LublinaFot. Kasper Fiszer
Łódzki przewoźnik autokarowy szuka możliwości zdobycia nowych klientów i integruje się z siecią SuperPKS. Za pośrednictwem portalu internetowego tej platformy będzie można kupić bilet na kilka kursów dalekobieżnych – do Lublina, Opola i Przemyśla. Jak zapowiada spółka, wkrótce oferta przygotowana we współpracy z SuperPKS zostanie rozszerzona, ale spółka nie zamierza uruchamiać nowych kursów, a jedynie wprowadzać do systemu te już istniejące.

Coraz trudniejsza dla mniejszych przedsiębiorstw sytuacja na rynku krajowych przewozów autokarowych zmusza do poszukiwania rozwiązań integrujących ofertę wielu spółek. Wśród wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej firm, które znacznie zmniejszyły na przestrzeni lat liczbę wykonywanych kursów, jest sprywatyzowany w procesie prywatyzacji pracowniczej PKS Łódź. Pomysłem na jej dalszą działalność ma być rozpoczęty właśnie proces integracji z platformą SuperPKS.

PKS chce dołączać do platformy kolejne istniejące połączenia

SuperPKS to wspólna marka wielu przedsiębiorstw, głównie PKS-ów, które oferują swoje bilety w ramach jednego systemu koordynowanego przez Teroplan S.A. Pod nazwą SuperPKS+ realizowane są natomiast przewozy międzymiastowe w formule „od drzwi do drzwi”. Całe przedsięwzięcie wystartowało w 2016 r. Obecnie zrzesza m.in. PKS Suwałki, Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Ostrowiec Świętokrzyski, PKS Bytów czy PKS „Tour” Jelenia Góra.

– Porozumienie z grupą SuperPKS obejmuje kilka połączeń realizowanych już obecnie – mówi Eugeniusz Smuklerz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łodzi. – W najbliższym czasie będziemy starali się o dołączenie [do platformy] kolejnych połączeń, również realizowanych już obecnie i sezonowych – dodaje przedstawiciel przewoźnika. Oznacza to, że nawet dający szansę na pozyskanie nowych pasażerów proces integracji nie skłonił łódzkiego PKS-u do rozbudowania oferty swoich kursów.

Nie będzie zakupów taborowych

– Jednocześnie informujemy, że wszystkie połączenia są realizowane przez aktualnie eksploatowany tabor – mówi nasz rozmówca. Nie należy spodziewać się więc, że ujęcie kursów w rozkładzie jazdy grupy SuperPKS będzie oznaczać podwyższenie standardu usług. Jak zapewnia jednak na swoich stronach SuperPKS, bilety kupione za pośrednictwem platformy internetowej są tańsze niż te nabyte w kasie lub u kierowcy. Do końca marca kupujący, którzy wpiszą podczas zakupów kod rabatowy ŁÓDZKIE, otrzymają dodatkowe 10 zł rabatu.

Na razie za pośrednictwem serwisu można kupić bilety na trzy trasy obsługiwane przez PKS Łódź: Łódź – Przemyśl, Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Lublin i Łódź – Opole. Niemal jednocześnie mieszkańcy Łodzi uzyskali także możliwość korzystania z realizowanych dla SuperPKS usług PKS Sieradz (linia Łódź – Kudowa-Zdrój) i PKS Biłgoraj (Łódź – Zamość). W tym ostatnim przypadku chcący skorzystać z 10-złotowego rabatu muszą wpisać w odpowiednie pole inny kod rabatowy – BIŁGORAJ. W marcu usługi w ramach SuperPKS zaczął oferować także PKS Słupsk.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polonus od listopada w projekcie Super PKS

Komunikacja

Polonus od listopada w projekcie Super PKS

Martyn Janduła 17 października 2016

PKS Suwałki dołącza do Super PKS

Komunikacja

PKS Suwałki dołącza do Super PKS

Martyn Janduła 14 czerwca 2016

Super PKS uruchamia kolejne połączenia

Komunikacja

Super PKS uruchamia kolejne połączenia

Martyn Janduła 02 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5