Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA z nowym przetargiem na dworzec w Sochaczewie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-30 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA z nowym przetargiem na dworzec w Sochaczewie
mat. PKP SA
PKP SA rozpisały nowy przetarg na przebudowę dworca w Sochaczewie. Prace, które obejmą też otoczenie budynku, potrwają rok. Poprzednie postępowanie, ogłoszone we wrześniu, zostało unieważnione z przyczyn formalnych.

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie dworca kolejowego Sochaczew. Obiekt zniesiony w latach 1901-1903 dworzec zostanie dostosowany do współczesnych standardów obsługi podróżnych przy zachowaniu jego walorów architektonicznych.

Metamorfozę przejdzie plac przed dworcem. Przebudowany zostanie układ komunikacyjny. Wzdłuż frontowej fasady budynku pojawią się miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz typu kiss&ride. Natomiast nieco bliżej ulicy Sienkiewicza powstaną dwa wyspowe perony dla autobusów, postój taksówek oraz dziewięć miejsc parkingowych, w tym dwa przeznaczone dla samochodów elektrycznych. W sąsiedztwie budynku pojawi się również wiata rowerowa. Zabytkowa lokomotywa pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Poprzednie postępowanie, ogłoszone we wrześniu, zostało w październiku unieważnione. W lipcu weszła bowiem w życie nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym – dworce stały się zgodnie z definicją częścią sieci kolejowej. PKP SA ogłosiły przetarg jako zamawiający subsydiowany, a powinny – jako zamawiający sektorowy, opierając się przy tym na przepisach prawa zamówień publicznych, dotyczących zamówień sektorowych.

Termin składania ofert mija 27 stycznia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na wykonanie prac przeznaczono 52 tygodnie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5