Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

PKP poprawia bezpieczeństwo przezroczystymi koszami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-07-19 17:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP poprawia bezpieczeństwo przezroczystymi koszami
fot. Martyn Janduła
Ostatnio na największych dworcach w kraju dokonała się drobna zmiana: wszystkie pojemniki na śmieci zostały wymienione na przezroczyste. – Takie rozwiązanie podyktowane było względami bezpieczeństwa – mówi Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Dworce kolejowe, przez które przemieszczają się masy podróżnych, należą do miejsc szczególnie newralgicznych pod względem bezpieczeństwa. O zamieszanie łatwo przy dużym przepływie śpieszących się podróżnych z bagażami. Szczęśliwie w Polsce nie było żadnych niebezpiecznych zdarzeń, choć bagaże pozostawione przez roztargnionych podróżnych czasem paraliżują obiekty dworcowe.

W obliczu zwiększonego ryzyka wystąpienia zagrożeń także w Polsce kolejarze podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Ostatnio na największych dworcach w kraju pojemniki na śmieci zostały zamienione na przezroczyste – nie ma to związku wyłącznie ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży (o przygotowaniach kolei możecie przeczytać tutaj). – Takie rozwiązanie zostało wprowadzone na stałe i podyktowane było względami bezpieczeństwa – informuje Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

W komentarzach pojawiają się obawy o estetykę – w tym przypadku chyba niesłusznie. Zagrożenia związane koszami na śmieci dawno zostały dostrzeżone przez innych zarządców infrastruktury publicznej, zwłaszcza zamkniętych i zabudowanych. Przykładowo w warszawskim metrze od początku funkcjonowania, a wielu innych systemach metra (np. londyńskim) już od kilkunastu lat w ogóle nie ma koszy na śmieci.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Antyterrorystyczna komunikacja miejska

Komunikacja

Antyterrorystyczna komunikacja miejska

Dominik Wójcik 06 czerwca 2016

Rowerzysto, niech cię zobaczą. Tak bezpieczniej

Komunikacja

Rowerzysto, niech cię zobaczą. Tak bezpieczniej

Jakub Dybalski 09 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5