Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

PESA dostarczy 36 tramwajów dla Krakowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-07-2014
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
PESA dostarczy 36 tramwajów dla Krakowa
źródło: PESAKrakowiak
W czwartek (3 lipca) w Krakowie bydgoska PESA zawarła umowę z tamtejszym MPK na dostawy 36 nowoczesnych, niskopodłogowych czteroczłonowych tramwajów „Krakowiak”.

Kontrakt, w którego podpisaniu uczestniczył Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i jego I Zastępca ds. Inwestycji Miejskich Tadeusz Trzmiel, parafowali ze strony MPK S.A.: Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny Rafał Świerczyński i Wiceprezes Zarządu Mariusz Szałkowski, a ze strony producenta: Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny Tomasz Zaboklicki oraz Robert Szot – Dyrektor Marketingu Rynku Lekkich Pojazdów Szynowych PESA Bydgoszcz SA.

Czteroczłonowe niskopodłogowe, oparte na pięciu wózkach tramwaje „Krakowiak” o długości prawie 43 metrów będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe, w których za bilet można będzie zapłacić zarówno monetami jak i kartą zbliżeniową. Pojazdy mają zostać dostarczone do września 2015 r.

- Będą to pojazdy z rodziny Twist, choć dostosowane do warunków przetargu. Wymagania były takie, że musieliśmy wykazać się innowacyjnością - twierdzi Szot.

- Jesteśmy dumni z tego, że będziemy produkować tramwaje dla mieszkańców Krakowa – stwierdził prezes Zaboklicki. - To dla nas ważny kontrakt i zobowiązanie. Zapewniam, że w przyszłym roku tramwaje „Krakowiak” będą jeździć pod Wawelem - dodał.

Przetarg rozstrzygnięto już w grudniu zeszłego roku, ale z podpisaniem umowy zwlekano, bo Kraków czekał na wpisanie zakupu na podstawową listę projektów dofinansowanych z funduszy unijnych. Projekt początkowo trafił na listę rezerwową, więc podpisanie umowy wstrzymano. Kilka dni temu, w efekcie czerwcowej decyzji ministerstwa infrastruktury o przywróceniu go na listę podstawową, miasto podpisało umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Już 5 listopada w Krakowie odbędzie się II Kongres Infrastruktury Polskiej organizowany przez stowarzyszenie Inicjatywa dla Infrastruktury.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5