Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Olsztyn buduje Łynostradę i kilka innych tras rowerowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-11 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn buduje Łynostradę i kilka innych tras rowerowych
fot. Piotr Grzymowicz/FB
„Ta informacja powinna ucieszyć wszystkich, a zwłaszcza sympatyków rowerów – dzisiaj (11.08) ogłosiliśmy przetarg na budowę komunikacyjnych ścieżek rowerowych w Olsztynie” napisał na Facebooku prezydent tego miasta Piotr Grzymowicz. Większość środków zostanie przeznaczonych na budowę "Łynostrady".

Przetarg dotyczy budowy dróg rowerowych w siedmiu olsztyńskich lokalizacjach, a termin oddania ich do użytku zależy od części zamówienia, której dotyczy i waha się od końca listopada tego roku do 1 sierpnia przyszłego roku. Trzy z siedmiu części zamówienia dotyczą kolejnych odcinków tzw. „Łynostrady”, czyli trasy rowerowej nad rzeką.

Przetargi dotyczą następujących lokalizacji:
– Przebudowa ul. Witosa i ul. Krasickiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kanta do skrzyżowania z ul. Wilczyńskiego.
– Przebudowa Al. Obrońców Tobruku na odcinku od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do wysokości dz. ew. nr 8/13 oraz od wysokości dz. ew. nr 8/13 do skrzyżowania z Al. Sikorskiego.
– Trasa rowerowa „Łynostrada” prowadząca wzdłuż rzeki Łyny z os. Brzeziny poprzez os. Podgrodzie, Park Centralny, Park Podgrodzie i Las Miejski aż do granic Olsztyna na odcinku ul. Kalinowskiego – ul. Tuwima.
– Trasa rowerowa „Łynostrada” prowadząca wzdłuż rzeki Łyny z os. Brzeziny poprzez os. Podgrodzie, Park Centralny, Park Podgrodzie i Las Miejski aż do granic Olsztyna na odcinku ul. Tuwima – Obrońców Tobruku – Park Centralny.
– Trasa rowerowa „Łynostrada” prowadząca wzdłuż rzeki Łyny z os. Brzeziny poprzez os. Podgrodzie, Park Centralny, Park Podgrodzie i Las Miejski aż do granic Olsztyna na odcinku Lasu Miejskiego.
– Ścieżka rowerowa biegnąca tunelem pod ul. 15 Dywizji z dołączeniem do realizowanego projektu trasy rowerowej.
– Przebudowa ul. J. Iwaszkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Tuwima do dz. ew. nr 55/2 w zakresie budowy zatoki autobusowej, budowy dróg (ścieżek) rowerowych i przebudowy ciągów pieszych (chodników) wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Na oferty czekają w Olsztynie do 29 sierpnia tego roku. W każdej z części zamówienia głównym kryterium wyboru oferty będzie cena (60 proc.), potem okres gwarancji i rękojmi (25 proc.) oraz przejęcie ryzyk przez wykonawcę (15 proc.). W wartość wszystkich siedmiu części oszacowano w olsztyńskim ratuszu na 9 113 126,67 zł., z czego najwięcej ratusz będzie musiał wydać na trzy części „Łynostrady”, które będą w sumie kosztowały ok. 6 mln zł.

„Planowany koniec ostatnich prac przypadnie w połowie przyszłych wakacji, a więc już od dzisiaj warto zacząć zbierać pieniądze na nowy rower, bo będzie po czym jeździć” – pisze Grzymowicz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rowery na mosty. Co po Łazienkowskim? [ROZMOWA]

Przestrzeń

Rowery na mosty. Co po Łazienkowskim? [ROZMOWA]

Jakub Dybalski 11 sierpnia 2017

Przystanek na drodze dla rowerów. Urzędnicy nie widzą problemu

Prawo & Finanse

Przystanek na drodze dla rowerów. Urzędnicy nie widzą problemu

Rafał Stawecki 11 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5